300

Гендиректор “Молодості” вважає, що ЛГБТ використали у “кишенькових інтересах”, спаливши “Жовтень”


Андрій Халпахчі, який довгі роки є директором і ідейним натхненником Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”, поділився своїми враженнями щодо того, що, на його думку, стоїть за підпалом кінотеатру “Жовтень” під час показу ЛГБТ-кіно.

Гендиректор “Молодості” вважає, що ЛГБТ використали у “кишенькових інтересах”, спаливши “Жовтень”

“Те що використали саме програму ЛГБТ-тематики - це просто був привід, - сказав Халпахчі, який називає цю подію терактом задля дестабілізації ситуації в країні.

“Я зараз повернувся з Берлінського кінофестивалю, де ЛГБТ-програма є дуже вагомою, сильною”, - сказав Халпахчі, який відзначає, що ця тематика на Берлінале присутня і у фільмах з дитячої програми, адже “ця проблема існує скрізь”.

“Нетерепимість існує скрізь, але в нас ще не готові відверто говорити про цю проблему”, - сказав директор “Молодості”.

“Ця програма є важливою дискусією на цю тему в рамках кінофестивалю “Молодість””, - вважає Халпахчі.

“Кілька років назад, ще до того, як в українському парламенті почали говорити про гомофобний закон, який був прийнятий в Росії, мені здавалося, що ЛГБТ-програма вже не є такою актуальною і важливою, але сьогодні, знову після всіх цих подій, я думаю, що ця програма має бути на фестивалі”, - сказав директор “Молодості”.

“Що стосується кінотеатру “Жовтень” - це велика трагедія для міста”, - додав він.

Халпахчі вважає, що подібні провокації і теракти загрожують євроінтеграційним процесам: “Коли в кишенькових інтересах використовують проблему ненависті, нетолерантності - це веде до зриву визнання Угоди про асоціацію з ЄС”.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти