312

Парламент Словенії легалізував одностатеві шлюби


51 депутат віддав свій голос за легалізацію одностатевих шлюбів у країні, 28 були проти. Тепер потрібно, щоб закон підписав президент.

Парламент Словенії легалізував одностатеві шлюби

Парламент Словенії схвалив законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів. За підтримку нового закону висловився 51 із 84 присутніх депутатів. Якщо президент підпише закон, Словенія стане 11-ю країною в ЄС, яка дозволяє шлюби між особами однієї статі, повідомляє EuroNews.

"Ця поправка визначає шлюб як об'єднання двох людей незалежно від їхньої статі, що скасовує дискримінацію, яка існувала до даного моменту. Тепер ми вступаємо в 21-е століття", - заявив депутат від опозиційної партії "Об'єднані ліві" Матей Ватовец, що представив документ. 

Упродовж голосування під будівлею парламенту в Любляні зібралися близько 2-х тисяч протестувальників. Противники одностатевих шлюбів оголосили про наміри підписати петицію щодо проведення референдуму, аби законопроект не набрав чинності. Для цього їм потрібно зібрати 40 тисяч підписів.

Результати соціальних опитувань показали, що приблизно 2/3 населення Словенії схвально ставляться до одностатевих шлюбів. 3 роки тому під час подібного референдуму з надзвичайно низькою явкою 55% висловилися проти.

Раніше, естонський парламент проголосував за легалізацію одностатевих партнерств. За прийняття закону проголосували 40 депутатів, проти були 38.

В свою чергу у Словаччині провалився референдум проти одностатевих шлюбів через низьку явку, лише 21,41% громадян від необхідних принаймні 50% виборців.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти