158

Гарі Каспаров поговорив з ЛГБТ-активістами в США про майбутнє Росії і ЛГБТ


Правозахисник, 13-й чемпіон світу з шахів Гарі Каспаров, провів зустріч з учасниками російськомовної ЛГБТ-спільноти в мангеттенській синагозі.

Гарі Каспаров поговорив з ЛГБТ-активістами в США про майбутнє Росії і ЛГБТ

Організатором заходу виступила громадська організація RUSA LGBTQ, яка бореться за права і свободи ЛГБТ в США і країнах колишнього СРСР. Її засновник Олена Голтсман розповіла, що вони також допомагають новоприбулим ЛГБТ-біженцям влаштуватися в Америці, регулярно проводять зустрічі групи.

Місце проведення бесіди з Каспаровим було обрано невипадково. Синагогу Бейт Симхат Тора (Congregation Beit Simchat Torah) заснували 42 роки тому, і вона стала першою в історії США синагогою, приймаючої прихожан всіх сексуальних орієнтацій. Як підкреслює рабин Девід Бауер, тут раді не тільки юдеям, а й усім, хто відкритий ідеї рівності.

На самому початку свого виступу Гарі Каспаров розповів, як йому в 2013 році довелося залишити країну після того, як його запросили дати свідчення в слідчий комітет. Він пожартував, що в такому випадку є дві дороги: на захід - добровільно, і на схід. Під сходом, звичайно, розуміється Сибір і місця не настільки віддалені.

Боротися з російською владою, перебуваючи в США, непросто, уточнив гросмейстер. Але в Росії боротьбу довелося б вести з-за ґрат, що ще менш ефективно.

Каспаров не засуджує емігрантів і повністю підтримує їх рішення залишити Росію, тому що право на життя - найголовніше право людини. "Ми з вами тут у безпеці", - говорить правозахисник.

Гарі Каспаров відповів, що не боїться позбутися підтримки прихильників через те, що він зустрічається з ЛГБТ в синагозі і активно виступає на захист ЛГБТ-руху. Торік він також написав передмову до книги Маші Гессен "Історія кохання: пропаганда гомосексуалізму в Росії".

"Моральна опозиція - найправильніша", - процитував Каспаров дисидента Андрія Сахарова, і додав, що намагання догодити більшій кількості людей, відвертаючись від своїх принципів, для нього неприйнятне.

Він підтримує санкції США і Євросоюзу проти Росії і вважає їх дієвими. Також Каспаров закликає США і Великобританію відправити озброєння, але не натовських військових, щоб допомогти українській армії, котра бореться з агресором. Саме ці країни змусили Україну в 1994 році відмовитися від свого ядерного арсеналу і вони несуть відповідальність за її долю, зазначив він.

Зараз Каспаров зайнятий написанням книги "Зима близько: чому Володимира Путіна і ворогів вільного світу потрібно зупинити" (Winter is coming в англійському варіанті). Наприкінці січня він розповів про цю книгу кореспонденту газети Washington Post. "Зима близько" - це не тільки посилання до популярного роману Джорджа Мартіна "Гра Престолів", це ще й констатація того факту, що світ стоїть на порозі нової холодної війни.

Нова книга повинна вийти на англійській мові восени. Каспаров розраховує, що вона буде цікава і простим американцям, і кандидатам на крісло президента США.

За його словами, кремлівська пропаганда страшніше радянської і навіть гітлерівської, тому що вона являє собою собою суміш неймовірних ідей. А саме - нацизму і фашизму, сімейних цінностей, ненависті до США і до ЛГБТ. "Це вже не Геббельс, це Орвелл. Як в "1984". Правда - це брехня, світ - це війна ", - зазначив Каспаров.

Він зазначив, що чари розвіються, коли "холодильник переможе телевізор". Надія є. Каспаров вважає, що в Росії є два потужних засоби масової інформації, які Путін не контролює: курс валюти і ціни в магазинах.

Джерело: forumdaily.com

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти