213

У Верховній Раді обговорили стратегію з прав людини, в якій вирішили не згадувати про ЛГБТ


Сьогодні під час засідання Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулися слухання щодо проекту Національної стратегії у сфері прав людини.

У Верховній Раді обговорили стратегію з прав людини, в якій вирішили не згадувати про ЛГБТ

На слухання були запрошені представники правозахисних і ЛГБТ-організацій.

Виконавчий директор ВБО “Точка опори” Богдан Глоба звернув увагу присутніх представників органів держвлади і депутатів на зростання кількості бандитських угрупувань, які полюють на геїв у інтернеті. ЛГБТ-активіст також заявив, що Україна - одна з небагатьох країн, де суд може виправдати обвинуваченого, якщо він скоїв злочин на грунті ненависті до ЛГБТ.

Глоба рекомендував внести у проект Нацстратегії заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності у трудовій сфері (в тому числі виконати зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС), ініціювати внесення змін до Кримінального кодексу, передбачивши покарання за злочини на грунті ненависті тощо.

Станом на 27 лютого у тексті проекту Національної стратегії у сфері прав людини відсутні прямі згадки про права ЛГБТ і захист сексуальних меншин від дискримінації. Відповідні пункти містять загальний характер, а саме, очікуваними результатами дії Нацстратегії є прийняття комплексного законодавства, спрямованого на заборону дискримінації у всіх сферах та заборону розпалювання ворожнечі; забезпечення ефективного механізму захисту та протидії усім формам дискримінації; реалізація програми у сфері підвищення обізнаності з теми рівності та недискримінації.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти