126

Чуркін пояснив чому Росія проти пільг гей-співробітникам ООН


Росія виступає проти рішення генерального секретаря ООН Пан Гі Муна надати пільги сім'ям співробітників всесвітньої організації, які вступили у одностатеві шлюби, оскільки воно суперечить резолюції Генеральної Асамблеї. Про це заявив у середу постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін, коментуючи на прохання кореспондента ТАСС дискусію з цього питання.

Чуркін пояснив чому Росія проти пільг гей-співробітникам ООН

Як нагадав дипломат, близько 10 років тому після тривалих переговорів Генасамблея прийняла резолюцію, згідно з якою сімейний стан співробітника ООН "визначається на підставі законодавства тієї країни, громадянином якої він є". Таким чином, громадяни РФ чоловічої статі можуть бути одруженими, а жіночої - можуть бути заміжними, а не навпаки.

За словами Чуркіна, в позиції Москви з цього питання немає ніякого натяку на гомофобію. "Просто є резолюція, якої потрібно дотримуватися. А якщо у американців їх законодавство дозволяє - то, будь ласка, значить, вони будуть отримувати відповідні соціальні виплати або щось ще", - підкреслив постпред РФ.

Віталій Чуркін пояснив, що циркуляр генсека грунтувався на правовому висновку його колишньої радниці з юридичних питань Патрісії О'Брайан, яка прийшла до висновку, що подібний крок не суперечить рішенню ГА ООН. "А на наш погляд, абсолютно суперечить", - заперечив постпред РФ.

Тим часом, ряд західних ЗМІ і правозахисників намагаються представити позицію Росії в іншому світлі. "Росія шукає будь-який привід, щоб обмежити владу генерального секретаря", - наводить журнал Foreign Policy слова виконавчого директора міжнародної комісії з прав секс-меншин Джесіки Стерн.

Віталій Чуркін піддав різкій критиці статтю Foreign Policy а також її автора Колум Лінча. "Я все це вже і раніше бачив в деяких його публікаціях про роботу нашої делегації ... Він просто провокатор, абсолютно звичайні речі намагається видавати під антиросійським соусом, звинувачуючи нас то в одному, то в іншому. Я ще раз повторюю: ми - за дотримання резолюції Генеральної Асамблеї ООН", - сказав постпред РФ.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти