124

Вищий спецсуд України рекомендує суддям у справах з дискримінацією звертатися до Омбудсмана


На офіційній сторінці Уповноваженого ВРУ з прав людини повідомляється, що після проведеного моніторингу у 2014 році було виявлено, що попри наявність у суддів можливості при розгляді справ про дискримінацію звертатися за висновками до Уповноваженого як до державного органу, на якого законодавством покладено повноваження зі здійснення контролю за дотриманням принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин, судді цим правом майже не користувалися.

Вищий спецсуд України рекомендує суддям у справах з дискримінацією звертатися до Омбудсмана

Також повідомляється, що в поодиноких випадках судді відмовляють у задоволенні клопотань сторін про направлення таких звернень до Уповноваженого, аргументуючи це лише тим, що ані цивільно-процесуальним законодавством, ані законодавством про запобігання та протидію дискримінації не передбачено, що таке звернення для суду є обов’язковим.

З огляду на зазначене, 14 січня 2015 року Валерія Лутковська звернулася листом до Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у якому наголосила на особливій важливості таких висновків для належної протидії дискримінації та надання ефективної допомоги особам, права і свободи яких були порушені внаслідок дискримінації, та попросила розглянути можливість надання судам нижчого рівня відповідні рекомендаційні роз’яснення.

Портал Омбудсмана повідомляє, що Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ направив лист-рекомендацію «Щодо необхідності отримання судами висновків Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у справах про дискримінацію» апеляційним судам областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційному суду Автономної Республіки Крим.

У цьому листі було наголошено на доцільності реалізації суддями повноважень зі звернення до Уповноваженого з прав людини для отримання висновку у справах про дискримінацію за наявності ознак дискримінації в розумінні п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». Уповноважений також привернула увагу суддів до необхідності дотримання процесуальних вимог щодо обов’язку доказування у такій категорії справ (перенесення тягаря доказування на відповідача) та вимог Закону України «Про судовий збір» в частині звільнення від сплати судового збору за подання позовів щодо спорів, пов’язаних із дискримінацією.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти