265

Посольство США підтримає запланований гей-парад у Латвії


Посольство США в Латвії висловило готовність підтримати гей-парад в Ризі, який заплановано провести цього літа. Про це агентству LETA заявили в американському посольстві з посиланням на слова держсекретаря США Джона Керрі, повідомляє DELFI.

Посольство США підтримає запланований гей-парад у Латвії

На думку Керрі, захист прав лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів - основа "боротьби за глобальні права людини, це серце і совість нашої дипломатії".

"Посольство США надає підтримку людям гомосексуальної орієнтації і всім людям, використовуючи програми публічної дипломатії і співробітництво з посадовими особами держави, громадськими організаціями та самою громадськістю. Частина нашої політики - права людини, в тому числі свобода слова і вибору", - зазначили в посольстві.

Американське посольство підкреслює, що підтримає заходи з нагоди гей-параду в Ризі: "Посадові особи США будуть брати участь в конференції "Європрайду", захищаючи тим самим, основи свободи, а також візьмуть участь у параді і ході "Європрайду".

Раніше Ризька Дума дозволила лесбійкам, геям, бісексуалам і спільноті "Мозаїка" провести гей-парад у столиці Латвії. Він відбудеться 20 червня. Захід заплановано з 13.00 до 18.30.

Маршрут пройде в центрі Риги: від Верманського парку хода попрямує вулицею Тербатас до вулиці Брунініеку, заверне на вулицю Брівібас і повернеться в Верманський сад, де потім відбудуться збори. Передбачається, що кількість учасників становитиме близько 2000 чоловік.

У Ризькій думі повідомили, що в цей же час захід хоче провести також організація "Антиглобалісти", і очевидно, що їхня мета - перешкодити заходам "Мозаїки". Самоврядування звернулося з проханням до Мін'юсту роз'яснити, як вчинити в даному випадку.

Нагадаємо, що восени минулого року латвійський глава МЗС написав у Твіттері, що він гей.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти