262

Офіс Омбудсмана контролює те, як міліція і СБУ перешкоджають діяльності праворадикальних угруповань


Про це йдеться у листі-відповіді, який надіслала ЛГБТ-активісту Богдану Глобі начальниця Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації і гендерної рівності у офісі Омбудсмана - Аксана Філіпішина.

Офіс Омбудсмана контролює те, як міліція і СБУ перешкоджають діяльності праворадикальних угруповань

У листі йдеться, що офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернув увагу на появу і активність низки праворадикальних молодіжних угруповань, в тому числі "Модного вироку", ще восени минулого року.

Повідомляється, що діяльність цих груп спрямована на розпалювання ненависті, ворожнечі та посилення ксенофобних настроїв і дискримінації в суспільстві, а також завдання фізичної шкоди представникам окремих соціальних груп (ЛГБТ, мігранти тощо).

Представниця Омбудсмана Аксана Філіпішина повідомляє, що у жовтні минулого року їх структура направляла листи до МВС та СБУ щодо необхідності посилення контролю за діяльністю таких угруповань, у тому числі у соціальних мережах та вжиття заходів превенції, профілактичного впливу та реагування на дії, в яких вбачаються формальні ознаки кримінальних правопорушень.

У відповідь на листи Уповноваженого ВРУ, МВС було повідомлено, що зважаючи на широку географію діяльності угруповань, матеріали стосовно їх діяльності були направлені до територіальних управлінь МВС для проведення подальших перевірок та прийняття рішень. СБУ було повідомлено, що інформацію про провайдерів сайтів, на яких зазначеними угрупованнями розміщуються матеріали із закликами до насильства і дискримінації, взято в перевірку з метою подальшого блокування розповсюдження цих матеріалів.

Філіпішина завіряє, що Уповноважений ВРУ з прав людини контролює проведення перевірок і вжиття заходів територіальними управліннями МВС і СБУ.

Офіс Омбудсмана відправив відповідь на звернення Богдана Глоби 6 березня, вже після того, як він підняв це питання публічно, у своєму виступі під час засідання Комітету ВРУ з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин 4 березня. На засіданні Комітету була присутня Уповноважена ВРУ з прав людини Валерія Лутковська.

Цікаво, що у соціальній мережі ВКонтакті продовжують існувати осередки "Модного вироку". Один з них - дніпропетровський філіал екстремістської організації. Також діє офіційна спільнота всієї України, де прямо вказано про те, що угруповання полює на представників гомосексуальної орієнтації.

У січні цього року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на своїй сторінці у Фейсбук в одному з коментарів припустив, що "Модний вирок" і інші подібні організації - це "діти" деяких політиків і нардепів.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти