133

Трансгендерна особа перемогла Туреччину у Європейському суді з прав людини


Туреччина порушила право на недоторканність приватного життя трансгендерної особи, коли влада відмовила у доступі до хірургічної зміни статі.

Трансгендерна особа перемогла Туреччину у Європейському суді з прав людини

У рішенні Європейського суду з прав людини, опублікованому вчора вранці було підтверджено, що Туреччина порушила право заявника, відповідно до статті 8 Європейської конвенції з прав людини, відмовивши йому в зміні статі на тій підставі, що він не пройшов стерилізацію.

Про це повідомляє ILGA-Europe, яка вітає рішення у справі Y.Y. проти Туреччини. Суд прийняв точку зору, що повага до фізичної недоторканності заявника не допускає будь-яких зобов'язань проходження стерилізації.

Після того, як позивач вперше звернувся за дозволом, щоб пройти операцію зі зміни статі у вересні 2005 року, цей дозвіл ним був отриманий лише в березні 2013 року. 7-річна затримка була викликана положеннями, які містяться у статті 40 Цивільного кодексу Туреччини. Одна із вимог, яка пред'являється до операції зі зміни статі - діагноз безпліддя. Незважаючи на те, що позивач жив у своїй справжній статі і є трансексуалом за результатами психіатричних експертиз, заявка на операцію відхилялася.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти