131

ПАРЄ закликає Киргизстан переглянути можливість заборони “гей-пропаганди”


Доповідачка Парламентської Асамблеї Ради Європи Тінатін Хідашелі (Грузія) висловила глибоку заклопотаність у зв'язку з обговоренням у парламенті Киргизстану проекту закону, який встановлює кримінальну відповідальність за пропаганду гомосексуальних відносин. Заклопотаність виражена в її листі до спікера парламенту Киргизстану Асилбека Жеенбекова.

ПАРЄ закликає Киргизстан переглянути можливість заборони “гей-пропаганди”

«Коли Асамблея в 2014 році надала парламенту Киргизстану статус «Партнера по демократії», він пообіцяв працювати в напрямку цінностей Ради Європи. Новий закон, у разі його прийняття, не відповідатиме принципам Ради Європи, які включають боротьбу з дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності», - сказала Хідашелі, слова якої опубліковані на сайті ПАРЄ.

«У своєму листі я вказала, що ПАРЄ в резолюції про надання партнерства недвозначно назвало боротьбу з дискримінацією ЛГБТ в якості ключового питання для Киргизької Республіки. Тому я наполягаю на тому, що парламент має переглянути проект закону», - заявила доповідачка.

15 жовтня парламент Киргизстану прийняв у першому читанні заборону «гей-пропаганди».

Джерело: ca-news.org

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти