391

Трансгендер із Донецької області не може знайти роботу у Києві через невідповідний власній ідентичності паспорт


Про це повідомляє агентство “Аль-Джазіра”, яке присвятило матеріал декільком вимушеним ЛГБТ-переселенцям зі Сходу.

Трансгендер із Донецької області не може знайти роботу у Києві через невідповідний власній ідентичності паспорт

37-річний Максим - гей, який проживає у єдиному в Україні ЛГБТ-шелтері розповів, що вирішив покинути Донецьку область вже після того, як його будинок був обстріляний.

Максим є одним з майже одного мільйона чоловік за оцінками ООН, які були переміщені в результаті конфлікту в східній частині України.

“ЛГБТ стикаються з подвійною дискримінацією: будучи родом зі східних областей, і будучи ЛГБТ”, - повідомляє “Аль-Джазіра”.

Відомо, що притулок для вимушених ЛГБТ-переселенців організувала минулого року ЛГБТ-організація “Інсайт”.

Притулок зіткнувся зі значними труднощами, так як переміщені особи, особливо ЛГБТ, є небажаними мешканцями.

Координаторка притулку Ольга Ольшанська повідомила “Аль-Джазіра” про те, що після довгих пошуків місця, де буде розташований притулок, їм все ж вдалося знайти квартиру, але вартість за неї хазяїн просив у доларах і з цим виникають значні труднощі, тому що гривня за останні місяці знецінилася.

Житель притулку Максим розповів про те, що гей-клуб “Вавилон”, після нападу минулого року, був закритий у Донецьку і його друзі теж планували поїхати з території, де йде війна. Хоча серед його знайомих є гей, який воює на стороні сепаратистів.

Інший вимушений переселенець - трансгендерний чоловік, 36-річний Макс (на фото), який перебрався до Києва з маленького містечка за межами Донецька, якраз перед Різдвом. Макс почав добиватися юридичної зміни статі ще у 2006 році, але через те, що він не зміг пройти хірургічну операцію зі зміни статі, йому відмовили у зміні паспортних даних. Тепер він живе з паспортом, в якому інформація вказана про жінку.

Своїм переселенням він завдячує координатору з питань трансгендерів у організації “Інсайт” Юрію Франку, який через ООН добився переміщення Макса до Києва. Макс розповів, що йому і далі важко реалізуватись у столиці з паспортом жінки, а за відсутності коштів він не в змозі пройти операцію зі зміни статі.

Третя героїня розповіді про ЛГБТ-переселенців - 33-річна активістка Олександра, яка покинула Донецьк через переслідування і погрози за свою активну політичну і ЛГБТ-діяльність.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти