85

EUobserver опубліковав статтю про права ЛГБТ в Україні після Євромайдану


Незалежне інтернет-видання EUobserver, яке фокусується на політиці Європейського Союзу, опубліковало статтю "Рік після Євромайдану: що змінилось для ЛГБТ?", автором якої є Богдан Глоба - помічник-консультат народного депутата Григорія Немирі.

EUobserver опубліковав статтю про права ЛГБТ в Україні після Євромайдану

В статі авторк ділиться думками про зміни, які відбулися після Євромайдану в Україні для ЛГБТ, яку роль зіграла ЛГБТ-спільнота в Революції Гідності.

Богдан Глоба вважає, що "попри те, що Майдан був місцем, де боролись за Європу і європейські цінності, ЛГБТ- спільнота так і не змогла взяти участь в подіях, відкрито вийшовши зі своїми гаслами та стягами. Попри чисельну присутність в подіях, через страх нападів та гомофобії, ЛГБТ-спільнота залишилась за кадром революції".

ЛГБТ-активіст звертає увагу, що "в Україні кількість фашистських груп, які полюють на представників ЛГБТ, зросла з 30 до 74, а в містах-мільйонниках є по декілька груп, які змагаються між собою за кількістю жертв", а також про напади, які сталися на грунті ненависті до ЛГБТ. 

"В листопаді 2014 року під час показу ЛГБТ-кіно в рамках кінофестивалю «Молодість», праворадикали спалили кінотеатр "Жовтень". Хоча ЛГБТ-кінопрограма фестивалю проходить вже більше 10 років підряд, в Києві вперше акція опозиції до «нетрадиційного кіно» була настільки яскравою і жаркою, - наводить приклад автор статті".

Частина статі присвячена змінам в законодавчому середовищі щодо ЛГБТ, а саме, при "розробці Національної стратегії з прав людини, яка б мала створити дієвий механізм всебічного забезпечення в Україні прав і свобод людини і громадянина" владою свідомо ігнорується питання прав ЛГБТ.

Повністю ознайомитися з публікацією можна на порталі EUobserver, оригінал статті українскьою доступний за посиланням

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти