268

Європарламент закликає ВООЗ визнати трансгендерність нормою, а не психічним захворюванням


Минулого тижня Європейський парламент проголосував за щорічний звіт про права людини у світі. Цей документ звертає увагу на ситуацію з правами людини, включаючи ЛГБТІ, та дає відповідні рекомендації.

Європарламент закликає ВООЗ визнати трансгендерність нормою, а не психічним захворюванням

Звіт містить жорсткі формулювання щодо захисту прав ЛГБТІ. Зокрема, Європарламент звертає увагу на те, що гомосексуальність вважається злочином у 78 країнах, у тому числі 10 країн передбачають смертну кару за добровільний одностатевий секс. 20 країн криміналізують трансгендерних осіб. У зв’язку з цим парламент ЄС закликає продовжувати діалог у цьому питанні з третіми країнами, і підтримувати організації, які захищають ЛГБТІ.

Європарламент також закликає слідувати прикладу Молдови і скаcувати закони про так звану “гей-пропаганду”, там де вони існують.

Окрім цього європарламентарі звертаються до ВООЗ з вимогою виключення трансгендерності зі списку психічних відхилень і хочуть введення швидкої, прозорої і доступної усім процедури юридичного визнання статі на основі самоідентифікації людини. Так само Європарламент рішуче засуджує процедуру обов’язкової стерилізації трансгендерів, як порушення права на фізичну недоторканість людини, її сексуального та репродуктивного здоров'я.

Парламент ЄС закликає держави-члени ЄС "подумати про визнання одностатевих шлюбів чи одностатевих цивільних партнерств в якості одного з політичних, соціальних прав людини і громадянина".

Співголова міжфракційного ЛГБТІ-об’єднання Інтергруп Даніеле Віотті повідомив, що під час дебатів щодо щорічного звіту про права людини у світі, Верховна представниця Європейського союзу у закордонних справах та політиці безпеки Федеріка Могеріні заявила, що права людини є “пріоритетом зовнішньої політики ЄС".

Джерело: www.lgbt-ep.eu

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти