124

Рада асоціації Україна-ЄС вирішила співпрацювати у питаннях боротьби зі зростанням гомофобії


16 березня Рада асоціації між Україною та ЄС схвалила оновлений Порядок денний асоціації, який сприятиме процесу поглибленого реформування і модернізації економіки України. Будучи узгодженим між Урядом України та ЄС і його державами-членами, цей документ є основним політичним інструментом реалізації та моніторингу Угоди про асоціацію. У документі серед іншого йдеться про захист прав ЛГБ.

Рада асоціації Україна-ЄС вирішила співпрацювати у питаннях боротьби зі зростанням гомофобії

У порядку денному асоціації між Україною та ЄС закладено практичну основу для досягнення спільних цілей політичної асоціації та економічної інтеграції у формі списку пріоритетних реформ і конкретних заходів, а також підтримки ЄС з широкого кола важливих питань, які є предметом Угоди про асоціацію, частина з яких тимчасово застосовується з 1 листопада 2014 року. Оновлений документ тепер відображає посилений рівень асоціації у двосторонніх відносинах.

А саме, українська сторона погодилась забезпечити дотримання прав осіб, які належать до меншин, співпрацювати у питаннях боротьби зі зростанням нетерпимості та випадків злочинів на грунті ненависті (через расизм, гомофобію, ксенофобію та антисемітизм).

Йдеться у оновленому Порядку денному і про прийняття і реалізацію Національної стратегії з прав людини, в якій, на даний момент її розробки, відсутні прямі згадки про захист прав ЛГБТ.

Окрім цього у документі йдеться про те, що Україна має забезпечити “застосування законодавчої бази щодо боротьби з дискримінацією на всіх підставах, включаючи застосування антидискримінаційного закону”, який так само не передбачає захист ЛГБТ від дискримінації.

Порядком денним асоціації також передбачено десять короткострокових заходів у сфері реформування конституції, виборів, судової системи, боротьби з корупцією, державного управління, енергетики, дерегуляції, державних закупівель, оподаткування та зовнішнього аудиту, які є першочерговими для України.

Реалізація Порядку денного асоціації буде предметом та частиною процесу щорічного звітування, моніторингу та оцінки.

Джерело: www.consilium.europa.eu

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти