690

До правозахисної Нацстратегії не включили питання ЛГБТ


У остаточній редакції Національної стратегії у сфері прав людини не врахували пропозицій активістів щодо включення питання захисту прав ЛГБТ-спільноти. Про це повідомляє Центр інформації про права людини.

До правозахисної Нацстратегії не включили питання ЛГБТ

У оприлюдненому вчора відкритому листі активістів до органів влади, українських та міжнародних правозахисних організацій, засобів масової інформації зазначено, що Міністерство юстиції розповсюдило "остаточну редакцію" Національної стратегії з прав людини. Хоча у супровідному листі до документу за підписом заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової йдеться про те, що пропозиції громадськості були враховані, представники ЛГБТ-спільноти стверджуть, що це не так: у документі немає жодної згадки про ЛГБТ, сексуальну орієнтацію, ґендерну ідентичність.

"Нова влада, як і стара, робить вигляд, що нас не існує, що в українському суспільстві немає гомофобії, дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті щодо лесбійок, геїв, бісексуалів і трансґендерів. Якщо ми дійсно прямуємо шляхом європейської інтеграції, українська влада повинна робити реальні кроки для модернізації країни і суспільства", - йдеться у відритому листі.

Активісти наполягають на тому, що захист прав людини для ЛГБТ повинен стати окремим пунктом Національної стратегії в сфері прав людини.  

Виступ Богдана Глоби під час слухань щодо проекту Національної стратегії у сфері прав людини.

Джерело: humanrights.org.ua

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти