250

Відкрито перший у Польщі хостел для ЛГБТ, які зазнали насилля в сім'ї


Осередок для ЛГБТ знаходиться у Варшаві, однак його адреса засекречена. Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.

Відкрито перший у Польщі хостел для ЛГБТ, які зазнали насилля в сім'ї

У Польщі відкрито перший в державі хостел для осіб ЛГБТ. Притулок у ньому можуть отримати ЛГБТ, які через їх сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність зазнали насилля у сім'ї, і були змушені покинути своє житло.

Проживання в хостелі є безкоштовним. Воно може тривати три місяці, а в особливих випадках – півроку. За цей час житель має стати незалежним. З мешканцями притулку працюють психолог, психотерапевт, юрист. 

На даний момент у варшавському осередку перебувають три людини. Хостел вміщає 12 людей. Його адреса засекречена з міркувань безпеки. 

Номери є двомісні та чотиримісні. В наявності є спільна кухня і вітальня.

"Це не просто гуртожиток чи, як кажуть деякі - "гей-готель". Це місце, де люди, які опинились в дуже складній ситуації, безкоштовно можуть розраховувати на допомогу", - розповіла одна з організаторок хостелу. 

Повідомляється, що польська поліція не веде статистику того, скільки лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів можуть бути жертвами насилля в сім'ї.

Гуртожиток для жертв насилля створено за рахунок норвезьких фондів і фінансування вистачить до лютого наступного року. За цей час організатори спробують переконати польську владу у необхідності його підтримки. Директор відділу підтримки соціальних проектів в мерії Томаш Пацтва заявив, що "буде з цікавістю стежити за долею проекту" і готовий до співпраці з громадськими організаціями.

На Заході такі місця існують протягом тривалого часу. Перший гуртожиток для ЛГБТ був утворений у 1971 році в Лос-Анджелесі.

Щоб потрапити в гуртожиток у Варшаві потрібно зателефонувати за номером +22 486 31 25 або надіслати листа електронною поштою [email protected]

Перша зустріч з психологом буде проводитися за межами гуртожитку, аби не розкривати його адресу.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти