141

Опитані перехожі у Києві не здали б житло гомосексуальній парі - нова антидискримінаційна кампанія


Сьогодні у Будинку кіно відбулась інтерактивна презентація інформаційно-просвітницької кампанії «Дискримінація обмежує. Протидій!». Захід проводився у рамках щорічного фестивалю про права людини Docudays UA.

Опитані перехожі у Києві не здали б житло гомосексуальній парі - нова антидискримінаційна кампанія

Під час презентації гості змогли відчути, як живеться в Україні різним соціально уразливим групам, а саме людям з особливими потребами, представникам ЛГБТ, біженцям, представникам етнічних меншин та іншим. Для цього організатори провели рольову гру, коли декілька людей представили себе уразливими представниками суспільства, а інші декілька - тими, хто стає їм на заваді у різноманітних державних чи приватних органах.

Таким чином вдавана “лесбійка” відчула, що таке, коли тобі відмовляють у праві всиновлення, “гей” і “трансгендерна жінка” не змогли поселитися у готель через свою сексуальну орієнтацію і гендерну ідентичність, а “ВІЛ-позитивна жінка” не змогла обстежитись у клініці.

Цікаво, що під час обговорення навіть серед присутніх були ті, хто був негативно налаштований щодо гомосексуалів. Так, один із учасників гри сказав, що його зовсім не хвилює “дискримінація гомосексуалістів”, хоча дискримінація, наприклад, біженців з зони АТО є для нього важливою проблемою.

Після серйозної гри глава Центру інформації про права людини Тетяна Печончик і PR-менеджерка Української Гельсінської спілки з прав людини Марина Говорухіна презентували усім присутнім нову соціальну кампанію «Дискримінація обмежує. Протидій!», в рамках якої показали цікаве відео опитування перехожих про те, чи існує в Україні дискримінація, провели експеримент з метою виявлення гендерних стереотипів, а також виявили найбільш дискриміновані групи у тих чи інших сферах життя.

Цікаво, що звичайні перехожі вказали, що міліціонер і суддя - це суто чоловічі професії, а жінкам найбільше підходять професії вчителя і лікаря. Окрім цих гендерних стереотипів, найбільше респондентів вказали, що не здали б квартиру гомосексуальній парі і ромській родині.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.


 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти