139

Україна проголосувала проти позбавлення гей-співробітників ООН пільг


Вчора РФ не змогла позбавити пільг службовців ООН, які живуть в одностатевих шлюбах.

Україна проголосувала проти позбавлення гей-співробітників ООН пільг

Бюджетний комітет Генеральної Асамблеї ООН відхилив запропонований Росією проект резолюції, який просить скасувати рішення про надання пільг сім'ям співробітників ООН, які вступили в одностатеві шлюби, незалежно від країни їх походження.

Спроба Росії скасувати політику, запроваджену за вказівкою Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, була відхилена комітетом Генеральної Асамблеї при 80 голосах проти, 43 - за (Білорусія, Ірак, Іран, Сирія, Саудівська Аравія) і 37 утрималися.

У червні 2014 року Пан Гі Мун ввів нову політику в ООН і заявив, що організація буде визнавати шлюб будь-якої одностатевої пари, який був укладений в країні, де такі союзи є законними. Тепер для отримання пільг достатньо надати свідоцтво про шлюб, видане в Нью-Йорку, навіть якщо в країні походження співробітника одностатеві союзи не є законними, повідомляє кореспондент ТАРС в ООН.

Колишня політика стверджувала, що реальність шлюбу визначалася відповідно до законодавства країни, громадянином якої був співробітник. Російська делегація та її союзники прагнули відродити стару політику.

На початку березня постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що рішення Пан Гі Муна суперечить прийнятій у квітні 2004 року резолюції Генасамблеї, згідно з якою сімейний стан співробітника ООН "визначається на підставі законодавства тієї країни, громадянином якої він є". Таким чином, громадяни Росії чоловічої статі можуть бути одружені, а жіночого - заміжні, а не навпаки. За словами Чуркіна, в позиції Москви з цього питання немає ніякого натяку на гомофобію. 

Таким чином, Україна, яка проголосувала проти гомофобної резолюції, стала однією з 80 країн-членів ООН, яка підтвердила надання пільг гей-співробітникам ООН. 

З 2007 року постійним представником України при ООН є Юрій Сергеєв.

Джерело: www.svoboda.org

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти