120

У Cеймі Литви пропонують узаконити гомосексуальне партнерство


Дев'ять членів Сейму Литви з фракцій соціал-демократів і лібералів зареєстрували проект, в якому пропонується узаконити в Литві партнерство гомосексуальних пар.

У Cеймі Литви пропонують узаконити гомосексуальне партнерство

Одна з ініціаторів законопроекту лібералка Даля Куодіте стверджує, що проект, який висувається не принизить значення шлюбу, його метою є можливість вибору способу узаконити свої стосунки.

"Сьогодні поза шлюбом живуть сотні, тисячі пар - більшість їх них ми не можемо назвати інакше, як сім'я. Тому ми повинні поважати вибір цих людей і забезпечити їм повноцінне життя і основні права, аналогічні тим, які мають пари, які проживають у шлюбі", - зазначила парламентарій в прес-релізі.

Проект своїми підписами підтримали старости фракцій соціал-демократів і Ліберального руху Ірена Шяулене і Елігіюс Масюліс.

Згідно з проектом, партнерство може реєструватися повнолітніми шляхом реєстрації заяви у нотаріуса. Особи, які його реєструють, також повинні скласти договір, в якому будуть передбачені питання розподілу спільно нажитого майна після завершення їхнього спільного життя.

Пропонується, щоб закон набув чинності з початку 2017 року.

Опитування громадської думки, проведене в листопаді минулого року, показало, що ідею узаконення одностатевих партнерств схвалюють 15% жителів країни, 79% - проти. Опитування проводилося компанією Rait за замовленням Литовської нотаріальної палати.

Прем'єр Литви і лідер соціал-демократів, які входять у правлячу коаліцію, Альгірдас Буткявічюс не схвалює пропозицію групи парламентаріїв узаконити партнерські стосунки осіб однієї статі.

Політологи прогнозують, що сейм не схвалить пропозицію дев'яти членів сейму Литви узаконити в Литві партнерство гомосексуальних пар, оскільки суспільство поки що ставиться до цього негативно.

Торік одностатеве партнерство узаконила Естонія. 

Джерело: ru.delfi.lt

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти