119

Петербурзький омбудсман стурбований нападками на ЛГБТ-активістів і НКО


Уповноважений з прав людини в Санкт-Петербурзі Олександр Шишлов під час щорічної доповіді в Законодавчих зборах висловив стурбованість нападками на ЛГБТ-активістів і НКО, повідомляє кореспондент «Росбалту».

Петербурзький омбудсман стурбований нападками на ЛГБТ-активістів і НКО

Так, в 2014 році було зафіксовано 36 випадків нападів на представників ЛГБТ. При цьому 30 з них сталися під час публічних заходів. Також Шишлов із задоволенням визнав, що в більшості випадків освітні установи відмовилися звільняти викладачів, на яких надходили скарги від "геєборців". Втім, один педагог з корекційної школи в Кіровському районі все-таки була звільнена: зараз вона відстоює свої права в суді.

Крім цього, Шишлов не знайшов позитивних результатів від застосування закону, згідно з яким НКО, що займаються політичною діяльністю, повинні реєструватися як "іноземні агенти". При цьому омбудсман послався на слова президента Володимира Путіна, який вважає, що тиск на соціально орієнтовані НКО "абсолютно несправедливий і шкідливий". На думку Шишлова, для реалізації конституційних прав потрібно змінювати і правозастосовчу практику, і закони.

Некомерційним організаціям, які Мін'юст визнав "іноземними агентами", необхідно переформатувати свою діяльність, щоб не підпадати під дію цього закону. За рік перевірок російських НКО статус "іноземного агента" отримала 41 організація. При цьому всього в Росії зараз налічується понад 200 тис. НКО. 

Джерело: www.rosbalt.ru

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти