76

Президент Литви Даля Грібаускайте виступає за «широку дискусію» з приводу одностатевих партнерств


Литовському суспільству потрібна більш широка дискусія з приводу можливості узаконити одностатеве партнерство, стверджує президент Литви Даля Грібаускайте.

Президент Литви Даля Грібаускайте виступає за «широку дискусію» з приводу одностатевих партнерств

«З цього питань має бути більш широка дискусія в суспільстві. Практика країн Євросоюзу в цій сфері різна. У Литві ще належно не регламентовані навіть партнерські відносини між чоловіком і жінкою», - стверджує президент.

Таку позицію глави держави передала в четвер її прес-служба у відповідь на питання BNS про те, чи схвалює Грібаускайте пропозицію узаконити партнерські відносини між особами однієї статі.

У середу дев'ять членів сейму Литви з фракцій соціал-демократів і лібералів зареєстрували проект, в якому пропонується узаконити в Литві партнерство для гомосексуальних пар.

Політологи прогнозують, що сейм не схвалить цю пропозицію, оскільки суспільство поки ставиться до цього негативно. Активісти захисту прав ЛГБТ стверджують, що висунення закону на голосування вже зламало табу. Аналогічні проекти висувалися не раз, але зали засідань парламенту вони так і не досягли.

Дава роки тому президент стверджувала, що розмови про партнерство осіб однієї статі поки є "дуже передчасною дискусією"

Цікаво, що раніше Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що "має принципову позицію щодо сімейних цінностей".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти