49

Правозахисники вважають, що в Україні відсутній чіткий механізм захисту від дискримінації


Сьогодні в інформагентстві "Укрінформ" відбувся круглий стіл на тему: "Безвізові перспективи України: між деклараціями та дійсністю".

Правозахисники вважають, що в Україні відсутній чіткий механізм захисту від дискримінації

Під час круглого столу, який організували  Ірина Сушко, керівник громадської організації «Європа без Бар’єрів», Мар’яна Кузьо, керівник проектів «Європа без Бар’єрів», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», було обговорено такі питання, як:

  • Комплексна оцінка виконання завдань реформ за блоками ПДВЛ
  • Найважливіші інституційні та процесуальні «пробіли» другої імплементаційної фази, як їх закрити?
  • Протидія корупції та дискримінації, чи відповідають найбільш чутливі сфери стандартам ЄС?
  • Чи стануть міграційні ризики та боротьба з організованою злочинністю викликом для скасування віз?

Під час дискусії виконавчий директор ВБО "ТОЧКА ОПОРИ" та помічник-консультант народного депутата Григорія Немирі Богдан Глоба висловив думку, про те, що спрощення візового режиму - це не тільки технічне виконня завдань, але й стимул для реформ в сфері захисту людини від дискримінації. Він заявив, що Уряд свідомо ігнорує тему захисту від дискримніації за ознакою сексуальної орієнтації, виправдовуючи це тим, що в Україні немає судових прецедентів дискримінації за сексуальною орієнтаціїєю.

Богдан Глоба наголосив, що саме Уряд повинен зробити перший крок та надати чіткий механізм захисту від дискримінації. Молдова та Болгарія, які заборонили дискримінацію, в тому числі за сексуальною орієнтацією, мають 200-300 судових справ щодо дискримінації за сексуальною орієнтацією.

Ірина Федорович, яка предсталяє "Коаліцію з протидиії дискримінації" та є співголовою проекту "Без Кордонів" наголосила на тому,  що "протягом 23 років різні міжнародні організації надавали рекомендації Україні в сфері захисту від дискримінації".

"Україна на це взагалі не зважала, і лише через спрощення візової лібералізації нам вдалося отримати перший закон. Для мене дуже важливо, щоб тиск продовжувався, адже Україна не виконала всі зобов'язання в процесі візової лібералізації", - додала вона. 

Повна версія круглого столу: "Безвізові перспективи України: між деклараціями та дійсністю".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти