70

Що очікує ЛГБТ-спільноту Франції після місцевих виборів?


У другому турі місцевих виборів у Франції переконливу перемогу здобуває партія колишнього президента Ніколя Саркозі. Ультраправа партія "Національний фронт", очолювана Марін Ле Пен, не отримала більшості в жодному з департаментів.

Що очікує ЛГБТ-спільноту Франції після місцевих виборів?

Соціалістичній партії, очолюваній президентом країни Франсуа Олландом дісталось 30 департаментів (проти 61 на даний момент). Партія "Союз за народний рух" Ніколя Саркозі здобула перемогу в 66 департаментах (проти 41 на даний момент),  Про це пише видання Le Nouvel Observateur.

Раніше, колишній президент Франції Ніколя Саркозі засудив нинішнього главу держави Франсуа Олланда, який легалізував одностатеві шлюби. Він назвав одностатеві шлюби «приниженням» сім’ї. Попри це він визнав, що не намагатиметься скасувати законодавство.

Очолюваний Марін Ле Пен ультраправий "Національный фронт" набрав близько 25%, хоча результати соціологічних опитувань напередодні виборів передрікали їм перемогу. "Національний фронт", який не здобув більшості в жодному з департаментів, не контролюватиме жодного департаменту після виборів", - сказав віце-президент партії  Флоріан Філіпо.

Саме Марін Ле Пен, яку називають "приятелькою Путіна" виступаючи перед студентами у Московсьогому державному інституті з міжнародних відносин, заявила, що одностатеві шлюби у Франції були дозволі під тиском ЄС та США, оскільки ті хочуть знизити "французьку ідентичність". Також вона виступає проти викладання гендерної теорії в школах та вважає таку практику відхиленням. Після прийняття закону про шлюбну рівність вона заявила, що у разі обрання її президенткою Франції, вона не стане анулювати вже зареєстровані шлюби. Однак сам закон про шлюбну рівність все ж скасує.

Також, виступаючи у студії програми «C Politique» на телеканалі France 5, Ле Пен заявила: «Є дві країни, про які дійсно можна сказати, що там переслідують гомосексуалів - це, звичайно ж, Саудівська Аравія і Катар». І після короткої паузи додала: «Про Росію цього не скажеш».

Нагадаємо, що одностатеві шлюби у Франції були дозволені 28 травня 2013 року. Легалізація одностатевих шлюбів у Франції була однією з передвиборчих обіцянок президента Франсуа Олланда. Паралельно одностатеві пари (також як і різностатеві) вже з 1999 року можуть укладати «полегшену версію шлюбу» — так зване цивільне партнерство.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти