381

У посольстві Канади презентували кіноісторію київського ЛГБТ-прайду


Минулої п’ятниці у канадському посольстві був особливий день для ЛГБТ-спільноти України: у Києві був презентований документальний фільм Мішель Емсон про Марш рівності в рамках “КиївПрайд”, який вперше мав відбутися у 2012 році.

У посольстві Канади презентували кіноісторію київського ЛГБТ-прайду

Режисерка фільму - ЛГБТ-активістка з Канади Мішель Емсон (на фото зліва), представила фільм перед присутніми активістами з України і працівниками посольства. Цікаво, що вона вперше стикнулась із трансфобією в Україні напередодні прем’єри фільму і це стало своєрідним знаком, що ця документальна розповідь про Марш рівності має значення.

“Це є абсолютною честю і привілеєм мати прем'єру фільму PRIDE of Ukraine - A Documentary of LGBT Rights в посольстві Канади в Україні, за присутності Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука (на фото справа). У заході взяли участь лідери спільноти, правозахисники, союзники, які підтримують забезпечення загальних прав людини для всіх членів українського суспільства, включаючи ЛГБТК. Я відчуваю себе гордою за Канаду та посольство, яке підтримує ЛГБТК-спільноту в Україні. Цей фільм є лише одним з багатьох проектів, які отримали їх постійну підтримку. Маю надію, що місто-побратим Києва - Торонто, також буде підтримувати KyivPride в їх місії”, - написала на своїй сторінці у Фейсбук режисерка Мішель Емсон.

Співрежисеркою фільму PRIDE of Ukraine - A Documentary of LGBT Rights виступила українська ЛГБТ-активістка Олена Семенова.

У фільмі розказана історія “КиївПрайду”, під час якого Марш рівності ЛГБТ змогли провести лише у 2013 році, коли колона учасників була оточена щільним коридором правоохоронців. У 2012 році на ЛГБТ-активістів були скоєні напади, а у 2014 році Марш рівності скасували, тому що міліція відмовилась гарантувати безпеку учасників.

Попри це, четверо українських ЛГБТ-активістів: Святослав Шеремет, Максим Касянчук, Тарас Карасійчук і Олена Семенова, брали участь у минулорічному WorldPride у канадському Торонто, де і познайомились з режисеркою і ЛГБТ-активісткою Мішель Емсон.

Важливо відзначити активну роль у ЛГБТ-активізмі в Україні німецьких колег з міста-побратима Мюнхена, які кожного року підтримують ходу за права ЛГБТ у Києві. Міська радниця Мюнхена Лідія Дітріх і представник груп "CSD München" і "Munich Kiev Queer" Конрад Брайер дають розлогі коментарі у фільмі, розповідаючи свої враження від участі у "КиївПрайд".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти