219

Дискримінація ЛГБТ знаходиться поза межами компетенції СБУ


Про це йдеться у листі-відповіді, який надіслав начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Віталій Найда на заяву виконавчого директора ВБО "ТОЧКА ОПОРИ" Богдана Глоби щодо протиправної діяльності радикального угруповання "Модний вирок/Модный приговор".

Дискримінація ЛГБТ знаходиться поза межами компетенції СБУ

У листі повідомляється, що "підрозділами СБ України відповідно до компетенції, на постійній основі здійснюються заходи із встановлення осіб причетних до поширення повідомлень із закликами до сепаратизму, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, посягання на територіальну цілісність України".  

Представник СБУ вказує, що у випадку встановлення подібних підстав, стосовно вказаних осіб здійснюються кримінально-процесуальні заходи. 

"Водночас, викладена у Вашій заяві інформація містить дані про насильство щодо осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації на грунті не сприйняття подібного способу життя", - вказує В. Найда у листі, і враховуючи вищевикладене, стверджує, що "перевірка та прийняття відповідного рішення за Вашими матеріалами знаходиться поза межами визначеної законом компетенції СБ України".

В свою чергу, Управління боротьби з кіберзлочинністю Головного управління МВС України у місті Києві повідомило виконавчого директора ВБО “ТОЧКА ОПОРИ” Богдана Глобу про те, що за фактами викладеними у його зверненні, розпочате кримінальне провадження.

Нагадаємо, що офіс Уповноваженої ВРУ з прав людини раніше повідомив, що контролює те, як міліція і СБУ перешкоджають діяльності праворадикальних угруповань.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти