274

На своє двохріччя ЛГБТ-портал отримав подарунок у вигляді відмови у реєстрації


Державна реєстраційна служба України відмовила Національному ЛГБТ-порталу України в реєстрації після того, як Окружний адміністративний суд міста Києва визнав “протиправною бездіяльність Державної реєстраційної служби України”, яка ухиляється від реєстрації Національного ЛГБТ-порталу України.

На своє двохріччя ЛГБТ-портал отримав подарунок у вигляді відмови у реєстрації

Серед причин відмови Державна реєстраційна служба знову виділила наявність абревіатури «ЛГБТ»:

«...у назві інформаційного агентства...використано абревіатуру «ЛГБТ». Засновник не надав змістовного тлумачення скорочення «ЛГБТ», що не дозволяє здійснити реєстрацію, оскільки змістовне тлумачення назви «ЛГБТ» реєструючому органу не повідомлену, та не має можливості дослідити дотримання статті 2 ЗУ «Про інформаційні агентства», зокрема в частині розголошення інформації, яка підриває суспільну мораль.

Держреєстратор посилаючиюсь на статтю 5 ЗУ «Про інформаційні агентства» заявляє, що програмна мета та основні напрямки діяльності ЛГБТ-порталу, а саме: «забезпечення суспільству доступу до об'єктивної інформації про ЛГБТ-спільноту та створення безпечного середовища для обміну інформацією про життя і діяльність ЛГБТ, створення толерантного відношення до гомосексуальних людей, шляхом збирання, обробки, творення, і підготовки інформації, випуску та поширення новин...», суперечить статті 5 ЗУ «Про інформаційні агентства»:

«Діяльність інформаційних агентств - це збирання, обробка, творення, зберігання, підготовка інформації до поширення, випуск та розповсюдження інформаційної продукції».

Раніше, 11 лютого Окружний адміністративний суд міста Києва визнав “протиправною бездіяльність Державної реєстраційної служби України”, яка ухиляється від реєстрації Національного ЛГБТ-порталу України як офіційного інформаційного агентства. 

Окрім “визнання бездіяльності” Держреєстру, Суд зобов’язав цей орган розглянути реєстраційну заяву позивача, а саме ТОВ “ІА Національний ЛГБТ-портал України” як суб’єкта інформаційної діяльності, в порядку та строки, визначені законодавством.

Нагадаємо, що під час першого судового засідання з'ясувалась причина затягування реєстрації Національного ЛГБТ-порталу України: півроку Держреєстр не міг зрозуміти, що означає акронім “ЛГБТ” і це стало причиною написання двох звернень до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Держреєстр вимагав конкретизувати назву, насамперед, абревіатуру ЛГБТ.

“В законі не передбачено такої функції, як конкретизація назви. У Держреєстру немає повноважень якимось чином впливати на назву юридичних осіб чи клопотати про зміну назви”, - сказав тоді помічник народного депутата Богдан Глоба.

Нагадаємо, що сьогодні Національному ЛГБТ-порталу України виповнилось два роки.

Підготував Левчук Тимур 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти