256

Мальта стала першою країною, яка заборонила операцію немовлят інтерсексів


Відповідний законопроект був прийнятий вчора і забороняє медичним працівникам проводити хірургічне втручання щодо немовлят інтерсексів.

Мальта стала першою країною, яка заборонила операцію немовлят інтерсексів

Правозахисники, які виступають за права інтерсексів, вважають, що даний закон має бути прийнятий у всьому світі. Аби інтерсексна людина сама змогла визначитись зі своєю гендерною ідентичністю, пройти операцію усвідомлено, у зрілому віці чи залишити все як є.

Тепер мальтійські чиновники працюватимуть з місцевими медиками, аби напрацювати найкращу практику для забезпечення будь-якої операції або медичного втручання, яке відбуватиметься з медичної необхідності, а не буде "обумовлено соціальними факторами без згоди неповнолітнього".

Новий закон також містить положення про правовий захист трансгендерів і інтерсексів. Деякі активісти вітають його як один з найпрогресивніших законів щодо гендерної ідентичності у світі.

"Ніхто не повинен бути оголошений психічно хворим, піддаватися примусовій операції, або бути змушеним розлучитися, щоб бути визнаним тим, ким він є насправді. Я щиро сподіваюся, що вся Європа піде за прикладом Мальти, і що такі принизливі практики будуть питанням минулого", - сказала депутатка Європарламенту від Мальти Міріам Даллі.

Джерело: www.pinknews.co.uk

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти