134

Опитування AP відзначає зростання гомофобії в Росії


Американське інформагентство Associated Press спільно з соціологічним дослідним центром NORC при Університеті Чикаго опублікували 2 квітня дане опитування, яке свідчить про різке зростання гомофобних настроїв у Росії після прийняття закону про заборону «пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх».

Опитування AP відзначає зростання гомофобії в Росії

На думку авторів дослідження, таке зростання нетерпимого ставлення росіян до лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів (ЛГБТ) пов'язане з офіційною гомофобною і антизахідною пропагандою на російському телебаченні.

51% опитаних відповіли, що не хотіли б, щоб поруч з ними жив гей. У 2012 році таких респондентів було 38%. 63% заявили, що суспільство не повинно приймати гомосексуалів. Лише 20% опитаних сказали, що їх потрібно приймати.

Закон про заборону «пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин» був прийнятий в 2013 році. Він забороняє поширювати інформацію про гомосексуальність серед дітей. ЛГБТ-активістка з Санкт-Петербурга Ніка Юр'єва вважає, що він став поворотним пунктом в погіршенні ставлення росіян до ЛГБТ.

«Я можу бачити це навіть в моїй родині, яка толерантна до мого сексуального вибору, але зараз я також чую, як вони говорять про це словами російського телебачення», - цитує її AP.

Гомосексуальність зображується російським телебаченням як частина занепадницької, аморальної західної культури, яка загрожує традиційним цінностям. Опитування AP-NORC також показало різке зростання антизахідних настроїв росіян.

65% опитаних дотримуються негативного ставлення до США. У 2012 році таких було 25%. 49% росіян негативно ставляться до Європейського союзу. У 2012 році їх було 11%.

Опитування AP-NORC було проведено з 22 листопада по 7 грудня 2014 року по репрезентативній вибірці серед 2008 росіян від 18 років і старше. Соціологічна похибка становить 2,4%. 

Джерело: kontury.info

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти