130

Human Rights Watch: Російська влада має припинити утиски ЛГБТ


6 квітня 2015 року суд в Санкт-Петербурзі розгляне позов, поданий до інтернет-групи ЛГБТ за те, що вони нібито порушують закон Російської Федерації про заборону «гей-пропаганди», заявила сьогодні організація Human Rights Watch. Російська влада має закрити справу і припинити утиски ЛГБТ-групи «Діти-404».

Human Rights Watch: Російська влада має припинити утиски ЛГБТ

Якщо суд винесе рішення проти «Дітей-404», доступ до їх сайту буде заблокований на території Росії.

«Російський закон про заборону "гей-пропаганди"- дискримінаційний по своїй суті. Він посягає на свободу вираження думок, - сказала дослідник Human Rights Watch по Росії Таня Купер. - Прокуратура повинна негайно відкликати позов до "Діти-404"».

Адміністратор групи «Діти-404» Олена Клімова розповіла Human Rights Watch, що прокуратура Санкт-Петербургу подала до суду позовну заяву, де стверджується, що в публікаціях групи може міститися інформація про ЛГБТ-відносини, що завдає шкоди дітям. У січні в рамках іншої справи про адміністративне правопорушення, суд визнав Клімову винною в порушенні закону РФ про заборону «гей-пропаганди», проте через два місяці суд вищої інстанції скасував це рішення, відправивши справу на новий розгляд.

«Діти-404» - інтернет-група, в якій ЛГБТ-діти знаходять підтримку і обговорюють насильство і утиски, з якими стикаються в школі і вдома. Це один з останніх притулків, куди ЛГБТ-діти в Росії можуть звернутися за порадою. У групі «Діти-404» ВКонтакте (найбільша соціальна мережа в Росії) майже 50 000 учасників.

Адвокат з Російської ЛГБТ-мережі Марія Козловська розповіла Human Rights Watch, що прокуратура Санкт-Петербургу подала позовну заяву до суду, щоб домогтися блокування сайту «Діти-404» і сторінки їх групи ВКонтакте.

«Оскільки на "Діти-404" і Клімову заводяться все нові і нові справи, очевидно, що влада використовує дискримінаційний закон про заборону "гей-пропаганди", щоб гнобити її і змусити "Дітей-404" замовчати, - зазначила Купер. - Як і багато інших російських правозахисників, Клімова безперервно бере участь у судових позовах з державою, замість того щоб вкладати всю свою енергію на допомогу ЛГБТ-дітям в отриманні інформації та відстоюванні справедливості та рівноправності». 

Джерело: www.hrw.org

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти