186

Слабкість нюху виявилася запорукою міцності шлюбу


Еволюція привела до того, що ніс людини перестав відчувати статеві феромони інших людей, що дозволило людині розумній прийти до моногамії.

Слабкість нюху виявилася запорукою міцності шлюбу

Ці висновки зробив австралійський антрополог Майкл Стоддарт (Michael Stoddart), який написав книгу Ніс Адама і становлення людства, коротко про яку пише Daily Mail.

На думку Стоддарта ще 20 мільйонів років тому запах був основним методом залучення протилежної статі у предків людини. У міру еволюції і переходу до суспільного життя залежність між нюхом і збудженням була багато в чому втрачена, через що інтенсивність реакцій на запах інших людей впала.

Нюх у людини спирається лише на нюховий епітелій носа на відміну від інших ссавців. Орган Якобсона, розташованих за покровом в носі, у людини перестав працювати. Антрополог вважає, що це вказує на зв'язок носа людини з частинами мозку, які регулюють раціональні сторони поведінки.

При розвитку цивілізації люди виявилися першими ссавцями, які визнали свої природні запахи неприємними. У підсумку людство почало спеціально їх усувати за допомогою води, мила і парфуму, а також підміняти запахами квітів і тварин (наприклад, мускус).

У головному мозку проте збереглися ділянки, що реагують на сексуальні запахи, але зараз їх збуджують за допомогою парфумерії, зазначив учений.

Джерело: nv.ua

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти