187

Конституційний суд Чехії перегляне закон про заборону усиновлення дітей одностатевими парами


Заборону на усиновлення дітей зареєстрованими одностатевими парами повинен переглянути Конституційний суд.

Конституційний суд Чехії перегляне закон про заборону усиновлення дітей одностатевими парами

У березні надійшла пропозиція про відміну анулювання спірного положення закону про реєстрацію партнерських шлюбів. Подав його міський суд у Празі, грунтуючись на конкретному випадку. Про це повідомляє ČTK.

Закон говорить про те, що жоден з партнерів, який вступив в одностатевий шлюб, не має права усиновити дитину. На практиці це означає, що геї та лесбійки, які не перебувають один з одним в офіційних стосунках можуть взяти дитину з дитячого будинку. У той самий час закон не перешкоджає батькові, який перебуває в одностатевому шлюбі, виховувати свою дитину.

Торік 25 депутатів з різних партій, крім KDU-ČSL, внесли поправку до закону з тим, щоб дати можливість зареєстрованим одностатевим парам, щонайменше, всиновлювати дітей своїх законних партнерів. Правда, в жовтні минулого року, уряд не прийняв подібну пропозицію. Парламент повинен на цей рахунок прийняти якесь рішення, хоча на сьогодні поправка до закону так і знаходиться десь на півдорозі.

До слова, цікаві дані показало опитування, проведене недавно агентством STEM/MARK. Так, на думку 56% опитаних в Чехії респондентів, зареєстровані партнери мають повне право на усиновлення дитини своєї «половинки». У теж час 47% переконані, що одностатеві пари можуть брати на усиновлення дітей з притулків.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти