422

У Києві можуть перейменувати станцію метро, яка була названа на честь гомофобного діяча


У столиці можуть перейменувати 20-ту станцію київського метрополітену "Петрівка", яка отримала назву від найменування Подолу в 20-30-х рр. минулого століття.

У Києві можуть перейменувати станцію метро, яка була названа на честь гомофобного діяча

У 1920−1930-х роках Поділ мав назву Петрівка (Петрівський район) — від прізвища радянського політичного діяча, голови Всеукраїнського центрального виконавчого комітету Григорія Петровського (1878-1958).

Саме Петровський 11 січня 1934 року підписав у Харкові (тодішній столиці України) Постанову про кримінальну відповідальність за мужолозтво. Цим нормативно-правовим актом передбачалось повернення статті за мужолозтво в Кримінальний кодекс УСРР. До Кримінального кодексу Української СРР була додана стаття під номером 165(1), яка передбачала покарання за добровільний статевий акт двох чоловіків – позбавлення волі на термін до 5 років. За мужолозтво, яке було скоєне «з використанням залежного стану потерпілого, з насиллям, за плату, по професії чи публічно – позбавлення волі на термін до 8 років»

Григорій Петровський у 1912 році

Дана стаття у різних інтерпретаціях і під різними номерами існувала у кримінальних кодексах Української Радянської Соціалістичної Республіки з 1934 по 1991 рік. 

Верховна Рада на засіданні 9 квітня ухвалила закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти