208

Відео: блогери знайшли в російськомовній Siri гомофобію


Блогери виявили, що голосовий російськомовний помічник Siri, доступний в пристроях Apple, на питання про геїв реагує дуже негативно.

Відео: блогери знайшли в  російськомовній Siri гомофобію

На відповіді Siri російською, що стосуються теми гомосексуальних відносин, звернув увагу молодий чоловік, який представився Олексієм. У ролику він задає декілька питань помічникові, в кожному з яких міститься слово «гей», повідомляє MediaLeaks.ru

Наприклад, автор відео робить запит: «Гей-клуби навколо мене». Siri відповідає: «Я б почервоніла якби могла». Вдруге на цей же запит Siri говорить: «Ну-ну». На запитання «Як зареєструвати гей-шлюб в Англії?», програма відповідає: «Я зроблю вигляд, що не чула цього». Іншого разу програма відповіла: «От ви зараз сваритесь лайкою, а потім вам цими руками ще їсти!».

На прохання: «Siri, розкажи про гей-шлюби», голосовий помічник заявив: «Алекс, які ви грубі!» Наприкінці відео Алекс звертається до представників компанії Apple з проханням пояснити, чому російськомовна версія запрограмована таким чином на слово «гей».

Російська служба BBC також задала питання Siri зі словом «гей» і отримала схожі відповіді. Однак в редакції Medialeaks Siri на запитання, або запити зі словом «гей», починала пошук в інтернеті, ніяк не видаючи особистого ставлення.

 

Редакція Національного ЛГБТ-порталу перевірила реакцію Siri в Києві та не зназнайшла гомофобної реакції асистента на питання про гей-клуби, гей-шлюби у Великобританії.

Російськомовна версія Siri з'явилася на початку квітня разом з черговим оновленням iOS. Нагадаємо, що оновлення також включають ЛГБТ-смайли в iOS, на які скаржився Віталій Мілонов в Роскомнадзор.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти