206

Російська Омбудсман вважає проект "Діти-404" "пропагандою серед підлітків зі слабкою психікою"


Уповноважена з прав людини в Росії Елла Памфілова залучає експертів, щоб розібратися в ситуації з закриттям сайту для ЛГБТ-підлітків «Діти-404», створеного журналісткою з Нижнього Тагілу Оленою Клімовою.

Російська Омбудсман вважає проект "Діти-404" "пропагандою серед підлітків зі слабкою психікою"

Памфілова повідомила, що засновники проекту за допомогою до неї не зверталися. Але при цьому вона зазначила, що поки не може дати зважену оцінку ситуації, що склалася.

«Нам треба заохочувати шанобливе ставлення до тих, хто по-іншому мислить. Але тільки за однієї умови: коли ті, хто намагається видавати себе за жертв кривавого режиму і, вибачте, гнаних, щоб вони теж... Не спекулювали на цьому, - сказала вона.

Нагадаємо, що на початку квітня Жовтневий районний суд Санкт-Петербурга задовольнив позов міської прокуратури про блокування інтернет-спільноти для ЛГБТ-підлітків «Діти-404». При тому, що мировий суд в Нижньому Тагілі в кінці березня цього року не знайшов у діях Олени Клімової порушення статті 6.21 КоАП РФ («Пропаганда нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх»). У той же самий день в Петербурзі Жовтневий суд ухвалив рішення про блокування групи «ВКонтакте».

Варто відзначити, що уповноважений з прав людини Свердловської області Тетяна Мерзлякова, яка була присутня на брифінгу для журналістів, висловила свою позицію про те, що закриття ресурсу має супроводжуватися створенням нового, альтернативного, спрямованого на вирішення проблем ЛГБТ-підлітків. Однак Памфілова її в цьому не підтримала. Вона заявила, що подібні рішення потрібно приймати дуже виважено, оскільки подібні проекти можуть бути своєрідною формою «залучення та пропаганди серед підлітків зі слабкою психікою». Вона не виключає, що сайт може працювати так само, як свого часу спрацювала соціальна реклама про ризик, які несуть наркотики: в результаті наркоманів стало більше, резюмує омбудсмен.

Нагадаємо, що авторка спільноти запевняє, що проект спрямований не на пропаганду, а на сприяння адаптації в суспільстві підліткам гомосексуальної орієнтації. 

Джерело: ura.ru

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти