224

У Києві конференцію батьків ЛГБТ відвідає віце-президентка однієї з фракцій Європарламенту


Однією зі спікерок Міжнародної конференції батьків ЛГБТ-дітей «Наші сім’ї: шлях розуміння, прийняття та підтримки» у Києві буде австрійська політикиня Ульріке Луначек, яка відома своєю наполегливою роботою у відстоюванні рівності для ЛГБТ.

У Києві конференцію батьків ЛГБТ відвідає віце-президентка однієї з фракцій Європарламенту

57-річна Ульріке Луначек розпочала політичну кар’єру у 1995 році. З 1999 по 2009 рік Луначек була депутаткою парламенту Австрії і речником Партії Зелених з зовнішньої політики та політики розвитку, а також з питань рівних прав ЛГБТ. Також, починаючи з 1999 року, вона була заступницею голови Комітету у закордонних справах.

5 травня 2006 року Луначек була обрана співголовою Європейської партії Зелених в Гельсінкі, і цю позицію обіймала протягом 3 років. 28 жовтня 2008 року вона стала віце-головою Зеленого парламентського клубу в Австрії і був висунута на вибори в Європарламент 2009 року.

14 липня 2009 року вона почала працювати в Європарламенті в якості глави делегації австрійських Зелених. В даний час вона є членкинею Комітету у закордонних справах, Комітету з прав жінок, гендерної рівності і делегаткою в парламентських місіях ЄС-Вірменія, ЄС-Азербайджан і ЄС-Грузія. Крім того, вона є тимчасовою членкинею Комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, працює делегатом у питаннях зв'язків з Албанією, Боснією і Герцеговиною, Сербією, Чорногорією і Косово. Крім того, вона є доповідачкою парламенту по Косово і речницею закордонних справ Партії зелених. Як співголова міжфракційної ЛГБТ-фракції “Інтергруп”, вона також бореться за права лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерних осіб.

У лютому 2013 року Луначек була обрана віце-президенткою Партії Зелені/EFA в Європейському парламенті.

Влітку минулого року на Луначек був скоєний гомофобний напад під час віденського гей-прайду. На відкриту лесбійку Ульріке екстреміст бризнув кислоту.

Наприкінці минулого року європарламентарка презентувала Папі Римському веселковий шалик. Перед тим, за ініціативою Луначек у стінах Європарламенту виступила переможниця «Євробачення» Кончіта Вюрст.

Міжнародна конференція, яку організовують "Батьківська ініціатива "ТЕРГО" і ВБО "ТОЧКА ОПОРИ" відбудеться у Києві 24 і 25 квітня. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти