199

У російській столиці пройде ЛГБТ-кінофестиваль


З 23 по 26 квітня 2015 року в Москві пройде IV ЛГБТ-кінофестиваль "Пліч-о-Пліч". Четвертий міжнародний кінофестиваль "Пліч-о-Пліч" в Москві - це ще один крок у створенні відкритого культурного простору для розвитку діалогу і підтримки мистецтва, яке звертається до ЛГБТ-тем.

У російській столиці пройде ЛГБТ-кінофестиваль

Цього року програма фестивалю включає в себе більше 20 фільмів, серед яких переможці та учасники ММКФ, Sundance Film Festival, Каннського і Берлінського кінофестивалів.

Гордістю четвертого кінофестивалю "Пліч-о-Пліч" стали дві картини, які нещодавно були представлені на «Оскар» .Це бразильський ігровий фільм "Сьогодні я піду додому один" (The Way He Looks, реж. Даніел Рібейру, 2014), що розповідає про дорослішання, дружбу і труднощі першого кохання, і фільм "Коло" (Der Kreis, реж. Штефан Гаупт, Швейцарія, 2014), який поєднуючи ігрове і документальне кіно, оповідає про становлення ЛГБТ-руху в Швейцарії. Ці фільми транслювалися в Києві минулої осені на кінофестивалі "Молодість". На "Пліч-о-Пліч" також покажуть ще два фільми з програми київського "Sunny Bunny": "Усе ламається" (Something Must Break, Швеція, 2013) і "52 вівторка" (52 Thusdays, реж. Софі Хайд, Австралія , 2013).

Важлива тема, яка буде порушена на фестивалі, - транссексуали і труднощі, з якими вони стикаються.

Документальний фільм "Юлія" (Julia, Німеччина-Литва, 2013) був нагороджений одразу двома призами на 7-му кінофестивалі "Пліч-о-Пліч" у листопаді 2014 року у Санкт-Петербурзі. Журі відзначило фільм "за його шокуючу щирість". Цей фільм розповідає про долю литовської транссексуалки Юлії, яка перебралася до Берліна, щоб займатися проституцією...

Після перегляду фільму Q&A з режисером Джекі Байєр і обговорення питань трансексуальної спільноти.

Ще одне питання, яке буде підняте на кінофестивалі - "Фемінізм і ЛГБТ. Чи є точки дотику?"

Документальний фільм "Битва статей" (Battle of the Sexes, реж. Джеймс Ерскін і Зара Хейс, Великобританія, 2013) розповідає про визначну тенісистку, багаторазову чемпіонку та володарку "Великого шолома" Біллі Джин Кінг. Кінг провела епохальний матч з сексистом Боббі Ріггсом і перемогла. Що означала перемога в тенісному матчі для розвитку фемінізму та рівноправності різних груп в спорті і суспільстві?

Після фільму відбудеться обговорення питань гомофобії та сексизму в спорті в Росії та світі.

Новинка фестивалю - презентація збірки "ЛГБТ-коміксів з усього світу" - це перша в Росії збірка мальованих історій.

У 2014 році кінофестиваль "Пліч-о-Пліч" видав збірку коміксів про життя ЛГБТ "How much queer work". Мальовані історії прислали художники з 10 країн, у тому числі і з Росії: Вікторія Ломаско і Олена Хек. У магазині DoDo відбудеться презентація збірки коміксів.

Німецька художниця Ельке Р. Штайнер проведе майстер-клас на тему "Малюємо ідентичність". 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти