422

Колишній білорус претендує на титул "Гей-містера світу 2015"


Цього року конкурс «Містер гей світу» проходить в Південно-Африканській Республіці. За титул боротимуться 23 учасники. Білорусь формально не приймає участь у конкурсі, проте представник Італії родом з Мінська.

Колишній білорус претендує на титул "Гей-містера світу 2015"

«Я наполовину білорус, наполовину італієць. На цьому конкурсі я б захотів заявити на весь світ, що я гей, і що я цьому дуже радий», - наголошується в візитній картці Артема Крістофаро.

Коли Артему було сім років, його всиновила італійська родина. Все свідоме життя він прожив у південному місті Барі. У Білорусі залишилися біологічна мати хлопця, а також його брат і сестра. Восени Артем приїжджав до Мінська.

«Мені дуже сподобалося місто, стільки змін за останній рік, - зазначав він. - Коли я поїхав, вирішив забути все, що було до нової сім'ї, в тому числі і російську мову. Зараз шкодую, бо вільно говорити вже не можу, а це могло б мені знадобитися в роботі».

22-річний Артем поки навчається в університеті, в майбутньому бачить себе в ролі держслужбовця чи політика. Останні місяці по обміну навчався в Польщі.

«Чудова країна, - говорить він. - Незважаючи на те, що поляки досить релігійні і про ЛГБТ-спільноту тут багато стереотипів, я не стикався з агресією. Я жив у Варшаві. Можливо, у більш провінційних містах ситуація виглядає інакше».

На питання, чому він вирішив брати участь у «Гей-містер світу», Артем відповідає, що його головна мета - боротьба з гомофобією:

«Я знаю, як бути геєм в Італії, де більшість проблем не вирішуються за ширмою «це політичне питання». Але разом з тим, я знаю, як важко геям в Росії та Білорусі, де присутня войовнича гомофобія. Людину можуть побити до напівсмерті лише за те, що його сексуальна орієнтація відрізняється».

Що стосується конкурсу, Артем відзначає, що перемога важлива для нього, щоб представляти і захищати права ЛГБТ-спільноти. 

22-річний студент університету в Барі Артем Крістофаро минулого року став переможцем конкурсу «Гей-містер Італія».

Джерело: naviny.by

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти