209

Батьки ЛГБТ-дітей вимагають від парламенту ухвалення закону, який забороняє дискримінацію за сексуальною орієнтацією


Громадські активісти, правозахисники з України і Європи сьогодні під час прес-конференції в УНІАН звернулися до Президента України, Прем'єр-міністра та голови МЗС з вимогою негайного ухвалення змін до антидискримінаційного законодавства.

Батьки ЛГБТ-дітей вимагають від парламенту ухвалення закону, який забороняє дискримінацію за сексуальною орієнтацією

За їх словами, затримка з ухваленням такого законодавства збільшує випадки дискримінації та злочинів на грунті ненависті. Адже так легітимізуються ці злочини, вагання законодавців суспільство сприймає як "дозвіл влади на дискримінацію".

"Ми взяли статистику Державного департаменту США, в якого ми запросили інформацію, яка кількість людей з України звертається за статусом біженця за ознаками "сексуальна орієнтація" і "гендерна ідентичність".  За три місяці 2015 року за статусом біженця в США звернулося близько 700 осіб з України. А минулого року ми потрапили у 5 країн, громадяни якої найчастіше просять політичний притулок у США", - заявив виконавчий директор ВБО "ТОЧКА ОПОРИ" Богдан Глоба.

Програмний директор найбільшої ЛГБТІ-організації Європи ILGA-Europe Бьорн Розендааль заявив, що їх організація співпрацює з Європарламентом у питанні адвокації прав ЛГБТІ, і ILGA-Europe готова стимулювати країни, які хочуть стати членами Євросоюзу, до прийняття закону, який забороняє дискримінацію за ознаками СОГІ.

Він звернув увагу на те, що деякі пострадянські країни вже змінили законодавство у бік захисту ЛГБТ. А саме Грузія і Молдова на законодавчому рівні заборонили дискримінацію сексменшин і трансгендерів.

Пан Розендааль також висловив занепокоєння тим, що в Україні є високий рівень злочинів на грунті ненависті до ЛГБТ.

"Коли ми говоримо про права людини для ЛГБТ, не йдеться про якісь особливі права, а йдеться про те, що ті права, які українські ЛГБТ мають, відповідно до українського і міжнародного законодавства, не можуть бути повністю реалізовані в Україні через дискримінацію. Ця дискримінація за ознаками СОГІ відбувається з мовчазною згоди держави. Ми бачимо зростання насильства до ЛГБТ, бачимо спалення кінотеатру у зв'язку з ЛГБТ-тематикою, бачимо збільшення кількості вбивств на грунті ненависті, неможливість відкрито заявляти свою громадянську позицію", - заявив Зорян Кісь, координатор кампаній Amnesty International Ukraine.

"Олію в огонь суспільного несприйняття підливають релігійні і політичні лідери, які дозволяють собі гомофобну риторику", - додав правозахисник, який навів у якості прикладу минулорічну заяву Кличка, який назвав Марш рівності "розважальним парадом", якому не місце в складний час.

Зорян Кісь також повідомив, що Amnesty International Ukraine закликає українську владу і київську поліцію в обов'язковому порядку захистити проведення Маршу рівності і захистити усіх бажаючих прийняти в ньому участь цього року.

Голова ГО "Батьківська ініціатива "TERGO"" Олена Глоба розповіла особисту історію того, як вона прийняла сексуальну орієнтацію свого сина і ініціювала створення батьківської організації в Україні, яка б стала на захист ЛГБТ.

"Я розумію, що в нашій країні зараз дуже важкі часи і ми теж розділяємо біль і важкість цих страждань, але я просто не знаю, коли щось буде вирішене у цьому (ЛГБТ) питанні?" - риторично запитала пані Глоба, яка об'єднує батьків, родичів і близьких українських ЛГБТ.

В свою чергу гостя з Польщі, організаторка інформаційних кампаній і широкого руху союзників у найбільшій ЛГБТ-організації Польші "Кампанія проти гомофобії" Катаржина Ремін: "Я думаю, що у нас невидимі не лише діти ЛГБТ, але й батьки ЛГБТ-дітей. Для того, щоб повністю насолоджуватись усіма правами громадянина, потрібно перестати бути невидимими".

Богдан Глоба також зазначив, що батьками на Конференції буде укладена резолюція з вимогою до органів влади змінити антидискримінаційне законодавство.

"Якщо ми візьмемо досвід інших країн, які також пережили важкі економічні часи, то ми побачимо, що завжди на допомогу ЛГБТ приходили інші групи населення, які демонстрували свою солідарність", - поділився досвідом Бьорн Розендааль.

"Україна рухається до ЄС, а ЄС рухається до України", - додав Розендааль.

"У цьому парламенті набагато менше стигми до ЛГБТ, я не думаю, що цей шлях буде простим, до прийняття цього законодавства. Поки що немає чіткої впевненості, що депутати готові до прийняття цього законодавства. Хоча це не є надто чутливим питанням. Ми не говоримо про одностатеві шлюби, - це стандарт заборони дискримінації. Нас вже обігнали навіть африканські і азіатські країни. Я думаю, що це можливо. Потрібна політична воля", - резюмував Богдан Глоба, який також працює помічником-консультантом народного депутата України Григорія Немирі. 

Повна версія відео прес-конференції доступна за посиланням

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти