310

У Британії в продажу з'явились домашні експрес-тести на ВІЛ


У Великій Британії випустили у продаж набір, що дозволяє зробити аналіз на ВІЛ-інфекцію вдома і отримати результат вже за 15 хвилин.

У Британії в продажу з'явились домашні експрес-тести на ВІЛ

Для того, аби проаналізувати рівень антитіл, приладу потрібна лише крапля крові з пальця.

Автори винаходу кажуть, що достовірність тесту становить 99,7%.

Благодійні організації сподіваються, що завдяки домашньому аналізу вдасться зменшити кількість ВІЛ-інфікованих, які не знають, що заражені.

“Багато людей не бачать небезпеки, бо думають, що це стосується лише геїв, і що таке ніколи не станеться з ними. Багато хто не бачить небезпеки, бо вже робив аналіз на ВІЛ кілька років тому і тому впевнений, що з ним усе добре. Але навколо цього вірусу існує багато упереджень і негативу, більше, ніж навколо будь-якого іншого вірусу за всю історію,” – говорить Пол Флемінґс з благодійної організації, що опікується ВІЛ-інфікованими.

Рання діагностика ВІЛ дозволяє вчасно почати лікування, що може запобігти важким ускладненням і вплинути на тривалість життя.

За оцінками, лише у Великій Британії живуть понад 25 тис. невиявлених ВІЛ-інфікованих.

Спеціалісти сподіваються, що доступність тесту, який можна придбати через інтернет, спонукатиме людей зробити аналіз. 

Нагадаємо, що в Україні завдяки системі FriendlyDoctor, кожен член ЛГБТ-спільноти має можливість швидко знайти потрібного кваліфікованого дружнього лікаря та анонімно зареєструватись до нього на прийом на сторінці www.friendlydoctor.org, зробивши всього лиш 7 кліків.

Джерело: ua.euronews.com

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти