272

В ЄС визнали можливою заборону на гей-донорство крові


Верховний суд Євросоюзу визнав законною заборону на донорство крові для сексуально активних геїв в країнах, де велика загроза поширення ВІЛ, а діагностика не надто розвинена.

В ЄС визнали можливою заборону на гей-донорство крові

Позов до суду подав громадянин Франції, обурений наявністю в його країні заборони донорства крові для ЛГБТ. При цьому французький парламент на цьому тижні проголосував за скасування заборони на ЛГБТ-донорство в країні.

Як стверджує кореспондент BBC, таке рішення Верховного суду може змусити інші країни ЄС ввести обмеження на донорство.

Європейська комісія у вересні 2011 року визнала заборони на донорство крові гомо- і бісексуалів як порушення законів ЄС.

В Україні заборонено донорство людей, які практикують гомосексуальні стосунки, відповідно до Наказу №385 Міністерства охорони здоров'я України від 01.08.2005 про порядок медичного обстеження донорів крові, в переліку захворювань, протипоказань до донорства і форм ризикованої поведінки в підпункті 1.3. Форми ризикованої поведінки є:

  • надання сексуальних послуг за плату,
  • статеві стосунки з малознайомими особами без презерватива,
  • часта зміна статевих партнерів,
  • гомосексуальні стосунки,
  • наркоманія

На території Росії з вересня 2001 по травень 2008 року діяв пункт інструкції мінздоровсоцрозвитку, згідно з яким "чоловіки, що мають статеві зносини з чоловіками", були позбавлені права ставати донорами крові.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти