215

Єврокомісія закликає українську владу захистити ЛҐБ від дискримінації в трудовій сфері


8 травня була оприлюднена П'ята доповідь про хід виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму.

Єврокомісія закликає українську владу захистити ЛҐБ від дискримінації в трудовій сфері

В новій доповіді Єврокомісії йдеться про те, що українським законотворцям необхідно змінити Трудовий кодекс, включивши в нього заборону дискримінації за ознакою "сексуальна орієнтація". 

У доповіді також повідомляється, що на даний момент Уповноважена ВРУ з прав людини у тісній співпраці  з громадянським суспільством проактивно відстежує виконання закону про запобігання та боротьбу з дискримінацією. 

В свою чергу Єврокомісія відзначає, що політика щодо антидискримінації та кампанії з підвищення обізнаності, в основному, здійснюються неурядовими організаціями, які часто фінансуються міжнародними організаціями.

Єврокомісія відзначає прогрес у виконанні Україною другої фази плану дій з лібералізації візового режиму, але підкреслює, що необхідно виконати певну роботу для її завершення.

У Києві вже відреагували на доповідь Єврокомісії.

"На наш погляд, там (у доповіді) є багато того, що викликає здивування в тому сенсі, чому знайшло відображення саме в доповіді щодо безвізового режиму, оскільки воно не було відзначене в плані з візової лібералізації і взагалі не відноситься до питання безвізового режиму", - помітила заступниця міністра закордонних справ з питань євроінтеґрації Олена Зеркаль.

У лютому в інтерв'ю УНН заступниця глави МЗС з європейської інтеґрації Олена Зеркаль повідомила: «Наше завдання зараз – це найбільш повно виконати рекомендації експертів та вийти на політичне рішення на Ризький саміт. Після політичного рішення Україні можуть порекомендувати якісь додаткові питання, які потрібно буде вирішити».

Серед «додаткових питань», які необхідно вирішити, чиновниця не виключала і внесення ознаки «сексуальна орієнтація» у перелік заборонених до дискримінації у трудовій сфері.

«Вона є, вона обговорюється, вона пов’язана із трудовим законодавством, адже всі знають, що Трудовий кодекс України ми успадкували ще з часів Радянського союзу. В процесі наших дискусій з виконання першої фази вдалось зняти це питання і воно не було таким критичним, аби перейти на другу фазу. Водночас, це питання залишається, і ми не виключаємо, що під час місії воно може бути піднято європейськими експертами як таке, що потребує додаткового законодавчого рішення», - сказала тоді Зеркаль.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти