146

У Держдумі запропонували заборонити шлюби з трансґендерними людьми


Депутати Держдуми запропонували заборонити укладати шлюби особам однієї статі (яка визначається при народженні), в тому числі, якщо один з тих, хто бажає одружитися змінив стать до укладення шлюбу або проходить процедуру зміну статі на момент реєстрації.

У Держдумі запропонували заборонити шлюби з трансґендерними людьми

Відповідний законопроект на розгляд палати внесли депутати Анатолій Журавльов («Єдина Росія») і Дмитро Горовцов і Анатолій Ґрешевніков («Справедлива Росія»), повідомляє РБК.

Документ доповнює ст.14 Сімейного кодексу (обставини, які перешкоджають укладенню шлюбу) ще одним, п'ятим пунктом. Зараз укладання шлюбу в Росії не допускається в таких випадках: якщо одна особа вже перебуває у шлюбі, якщо це шлюб між близькими родичами, усиновлювачем та усиновленою або той, хто бажає вступити в шлюб визнаний недієздатним внаслідок психічного розладу.

У пояснювальній записці депутати вказали, що законопроект розроблений для усунення прогалин в законодавстві, «пов'язаних з незахищеністю шлюбних відносин від ситуацій, які виникають у зв'язку зі зміною особою статі, яка визначається при народженні».

Депутати пояснюють, що закон про акти громадянського стану наділив росіян правом внести зміни до записів актів громадянського стану, а отже і на заміну документів, включаючи паспорт і свідоцтво про народження, у випадках зміни статі. Такий порядок, як вказують депутати, «призводить до того, що часто за документами юридично громадянин може значитися як особа однієї статі, а фактично бути представником іншої статі», а реєстрація шлюбу між такими особами призводить до леґалізації одностатевих шлюбів, що на території Росії не дозволяється.

Депутати нагадали про резонансний випадок в Санкт-Петербурзі: 7 листопада 2014 року був зареєстрований шлюб між біологічною жінкою та трансґендерною жінкою, яка знаходився в процесі зміни статі.

Парламентарії також закликали враховувати і неґативні правові наслідки такого роду шлюбів, «зокрема надбання права на усиновлення дитини».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти