205

Серебренніков не відмовився від держкоштів для зйомок «Чайковського»


Російське Міністерство культури продовжило термін здачі фільму про великого композитора, який був гомосексуалом.

Серебренніков не відмовився від держкоштів для зйомок «Чайковського»

Творці художнього фільму "Чайковський" не стали відмовлятися від субсидії Міністерства культури в 30 млн рублів.

Раніше режисер Кирило Серебренніков і продюсер фільму, ґендиректор кінокомпанії "Слон" Сабіна Єремєєва заявляли, що відмовляються від грошей Мінкульту, так як вони «становлять приблизно 12% від бюджету фільму і брати на себе зобов'язання щодо термінів здачі картини, маючи на руках таку невелику частину, не можна».

Як пояснили в Мінкульті, термін здачі фільму продовжений до 30 липня 2017 року. Зараз виробництво знаходиться на початковій стадії, ведуться переговори із західними та російськими акторами, вже є кілька кандидатур на роль великого композитора, але фінальний вибір ще не зроблено. Розглядається варіант написання музики до фільму відомим композитором-мінімалістом Майклом Найманом.

"Для мене важливо, щоб фільм був, - заявив "Известиям" Кирило Сереберенніков. - Сабіна Єремєєва веде роботу з Мінкульту, збирає кошти з різних джерел. Грошей, виділених міністерством, з урахуванням інфляції та інших факторів не вистачить навіть на підготовчий період".

Сценарист Юрій Арабов у розмові з "Известия" сказав, що з ним досі не підписаний договір, а до тексту він не повертався з 2013 року, але готовий приступити до роботи, «коли проект буде запущений». За словами творців картини, сценарій не зазнав значних змін за останні 2 роки.

"Це хороший сценарій, він усім подобається. І мова в ньому йде абсолютно не про інтимне життя композитора або щось подібне, а про останні дні його життя", - заявив режисер картини Кирило Серебренніков.

Фільм "Чайковський" присвячений останньому періоду життя і творчості композитора. У сценарії, зокрема, розповідається про його душевні муки, пов'язані у тому числі з гомосексуальною орієнтацією. За словами Кирила Серебреннікова, це "вигадана історія, але кожен факт, який увійшов в сценарій, достовірний".

Раніше в інтерв'ю "Известиям" Юрій Арабов говорив, що мови про гомосексуальність в картині не буде.

Субсидія на зйомки "Чайковського" Серебреннікова виділяється в рамках плану заходів з відзначення 175-річчя з дня народження композитора. Раніше Мінкульт планував виділити гроші на ще два документальні фільми, але через відсутність заявок прийняв рішення виключити ці картини з плану. 

Джерело: "Известия"

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти