149

ЛҐБТ-активіста з Росії запідозрили в екстремізмі через критику російських військових у Криму


ЛҐБТ-активіст з Тольятті Костянтин Голава допитаний у місцевому Слідчому комітеті і звинувачений в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі по 282-й статті російського КК.

ЛҐБТ-активіста з Росії запідозрили в екстремізмі через критику російських військових у Криму

"У 2014 році Голава розмістив в інтернеті матеріали, які, згідно з актом експертного дослідження, містять лінґвістичні та психологічні ознаки приниження людської гідності до групи "російські громадяни Росії", розсіювання ворожнечі, ненависті по відношенню до цієї групи, а також психологічні ознаки спонукання до дій проти російських громадян Росії", - заявили ВВС в прес-службі СКР.

На підставі цього суд ухвалив провести в день 13 травня обшук в тольяттинській квартирі Голави. Під час обшуку, який тривав дві години у правозахисника вилучили ноутбуки, комп'ютер, Wifi-роутер і флеш-карти.

Колега Голави, юрист і правозахисник Оксана Березовська вважає, що активіста переслідують за активну антимілітаристську позицію.

За словами юриста, Голава під час кримських подій активно критикував на своїх сторінках в "Facebook" і "ВКонтакте" дії російських військових у Криму, за що неодноразово отримував погрози.

На початку травня він подав позов на призовну комісію міста, яка відмовилася призвати його на альтернативну цивільну службу.

Адвокат пов'язує затримання Голави з його активною громадською діяльністю і вважає справу політичною. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти