157

Опитування: Більшість віруючих в США підтримують одностатеві шлюби


Нове опитування громадської думки, проведене в США, показало, що більшість релігійних американців підтримують шлюбну рівноправність, а ніж виступають проти.

Опитування: Більшість віруючих в США підтримують одностатеві шлюби

Дослідження під назвою "Атлас американських цінностей", результати якого оприлюднені минулого місяця, виявило, що 47% віруючих американців підтримують леґалізацію одностатевих шлюбів, а 45% як і раніше виступають проти.

Роберт Джоунс, глава Інституту дослідження релігії, який проводив опитування, зазначив, що підтримка шлюбів ґеїв і лесбійок значно зросла в останнє десятиліття.

За його словами, "багато релігійних консерваторів продовжують наполягати, що дебати з питання одностатевих шлюбів налаштовують віруючих американців проти невіруючих американців. Це відповідало дійсності ще у 2003 році, коли Массачусетс став першим штатом, який леґалізував одностатеві шлюби".

Однак, Джоунс підкреслив, що "за останнє десятиліття дебати змістилися зі спорів між віруючими і невіруючими американцями на дискусії головним чином між літніми консервативними християнами з одного боку і помірними прогресивними або молодими християнами, євреями та особами, які не відносять себе до якоїсь віри" .

За даними опитування, яке базувалося на 40 000 інтерв'ю, 60% католиків підтримують шлюбну рівноправність, що на 25% більше, ніж у 2003 році. Ще вища підтримка відслідковується серед послідовників протестантського мейнстриму - на рівні 62%.

Цікаво, що підтримка одностатевих шлюбів навіть серед білих євангелічних протестантів, які традиційно найбільше супротивляться шлюбному рівноправ'ю, за останнє десятиліття більш ніж подвоїлася з 12% до 28%. Серед молодих білих євангелічних протестантів у віці від 18 до 29 років число прихильників одностатевих шлюбів досягло 45%.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти