378

Ірландці готові проголосувати на референдумі за леґалізацію одностатевих шлюбів – The Guardian


Ірландія може стати першою країною, яка шляхом всенародного референдуму прийме відповідну поправку до Конституції.

Ірландці готові проголосувати на референдумі за леґалізацію одностатевих шлюбів – The Guardian

22 травня в Ірландії пройде референдум щодо внесення поправок в Основний закон для леґалізації одностатевих шлюбів. У консервативній та релігійній Ірландії до 1993 року одностатеві відносини вважалися незаконними. Тим не менш, останні соцопитування показують, що в ірландському суспільстві відбулися суттєві зміни – більшість громадян готові проголосувати за леґалізацію одностатевих шлюбів.

На цих вихідних були опубліковані дані трьох соцопитувань, повідомляє ZN.UA з посиланням на The Guardian. Якщо не брати до уваги громадян, які не визначилися, згідно опитування Ipsos MRBI для Irish Times 70% ірландців готові проголосувати за леґалізацію одностатевих шлюбів. Опитування Millward Brown для Sunday Independent показує 69% позитивних відповідей серед тих, хто визначився, а опитування Red C для Sunday Business Post дає всі 73%.

Перевага позитивних відповідей здається значною, проте кількість готових проголосувати за внесення поправки в Конституцію зменшилася протягом останніх тижнів. Так, якщо брати до уваги також і тих, хто невизначився, то число відповідей "так" згідно з опитуванням Millward Brown становить 53%, "ні" - 24% і 25% не визначилися з відповіддю.

У березні розподіл був іншим – 66%, 21% і 13% відповідно. Опитування Ipsos MRBI показують аналогічну тенденцію. Останнє опитування показало, що число готових проголосувати позитивно – 58% (у березні було 64%), негативно – 25% (у березні 23%) і не визначилися 17% (12% у березні).

Таким чином, зросла кількість громадян, які невизначилися. Тобто явка може виявитися вирішальним фактором. Велику підтримку одностатевих шлюбів демонструють молоді респонденти. У віковій групі від 18 до 24 років число готових проголосувати "за" становить 71%, "проти" - 15%. Однак представники цієї вікової категорії менш активні в питаннях виборів і голосувань. Респонденти у віці старше 65 років виявилися більш консервативними – 52% мають намір проголосувати "за", 34% - "проти".

Католицька церква, яка має величезний вплив у країні, засуджує одностатеві шлюби і закликає голосувати на референдумі проти їх леґалізації. У той же час основні політичні партії підтримують ідею внесення поправок в Основний закон.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти