116

Росіяни вважають ґеїв хворими і хочуть, щоб їх судили – Wyborcza


Соціологічні дослідження показали, що нетерпимість серед росіян зростає.

Росіяни вважають ґеїв хворими і хочуть, щоб їх судили – Wyborcza

На тлі пропаґанди Кремля про "фашистів" і необхідність боротися з ними може здатися, що нетерпимість до людей з гомосексуальною орієнтацією в Росії зменшилася. Оскільки "антифашистська" риторика відвернула від неї увагу мешканців країни.

Але більшість росіян вважають, що гомосексуальні люди "хворі, погано виховані чи розбещені". Лише кожен четвертий у Росії вважає, що ґеїв і лесбійок треба лишити в спокої. Всі решта хочуть їх лікувати або навіть карати фізично.

Про це пише Gazeta Wyborcza з посиланням на останнє соціологічне дослідження незалежного аналітичного центру "Левада-центр". Дослідження щодо терпимості в Росії у відношенні до гомосексуальних людей востаннє проводилося в 2013 році. Експерти кажуть, що війна в Україні відвернула увагу росіян від гомосексуалів, але насправді гомофобія в країні лише зросла.

Кількість нетерпимих в Росії зросла на 4% за останні два роки. Згідно з результатами опитування, 37% росіян вважають, що гомосексуальність – це хвороба і її треба лікувати. Експерти зауважують, що найчастіше так відповідають люди з вищою освітою. Серед освічених опитаних 43% говорили про те, що ґеї і лесбійки "хворі".

В цей же час, 18% респондентів вважають, що за гомосексуальність треба відкривати кримінальні справи. І лише 7% опитаних переконані, що людям з нетрадиційною орієнтацією варто дати спокій і допомогти "жити гідно".

Одна четверта опитаних росіян звинувачують у гомосексуальності погане виховання, 13% вважають, що таких людей розбестили в школі, інституті чи на вулиці. А ще 11% росіян живуть з переконанням, що ґеями і лесбійками народжуються.

Експерти дійшли висновку, що 77% росіян підтримують російські закони, які передбачають покарання за "пропаґанду" нетрадиційних сексуальних відносин. Такою пропагандою можуть бути ґей-паради. Так відповіли 87% опитаних. Крім того, 85% опитаних вважають, що публічні поцілунки – це теж пропаґанда.

Джерело: DT.UA 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти