307

Відень назавжди залишить ґей-світлофори


Світлофори з парочками, які тримаються за руки, придбали у Відні культовий статус. Скоро вони повинні з'явитися і в Німеччині.

Відень назавжди залишить ґей-світлофори

Світлофори, на яких загоряються силуети одностатевих пар, які були встановлені у Відні на час проведення в столиці Австрії міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення", залишаться стояти на вулицях і після його закінчення. Як повідомило в середу, 20 травня, інформаційне агентство AFP з посиланням на мерію Відня, влада міста вирішила назавжди залишити "гомосексуальні" світлофори і почати випускати футболки з зображенням світлофорної ґей-символіки.

Світлофори були встановлені на знак толерантності на 120 перехрестях у Відні, яке приймає "Євробачення" після перемоги на попередньому конкурсі австрійської травесті-співачки Кончіти Вурст. Замість традиційних самотніх чоловічків, на них загоряються силуети пар, як одностатевих, так і гетеросексуальних, що тримаються за руки. Мерія Відня підтвердила, що було видане замовлення на випуск двох тисяч футболок із зображенням фігурок червоного і зеленого кольору на чорному тлі. Одна футболка коштує п'ять євро.

Установка світлофорів обійшлася місту в 63 тисячі євро. Більше 20 тисяч чоловік підписали петицію з проханням залишити нові світлофори. Як заявила мер Відня Марія Вассілоку, вони встигли придбати культовий статус. Почалися кампанії по установці подібних світлофорів і в інших містах Австрії.

І в Німеччині вже думають над встаовленням "ґей-світлофорів". Зокрема, в Мюнхені планується установка подібних світлофорів для пішоходів у липні поточного року.

У фіналі міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення" в 2015 році беруть участь 27 країн. Фінал пройде в суботу, 23 травня. 

Джерело: www.dw.de

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти