392

У Мін'юсті повідомили, чому не внесли "сексуальну орієнтацію" і "ґендерну ідентичність" в Нацстратегію з прав людини


У фінальному варіанті проекту Національної стратегії з прав людини, який було подано на розгляд Президенту України, не було окремо прописано подолання дискримінації за ознаками "сексуальна орієнтація" і "ґендерна ідентичність".

У Мін'юсті повідомили, чому не внесли "сексуальну орієнтацію" і "ґендерну ідентичність" в Нацстратегію з прав людини

Про це повідомив заступник Міністра юстиції Антон Янчук, у листі, який був адресований ВБО "ТОЧКА ОПОРИ".

Він повідомив, що 25 березня 2015 року Кабмін схвалив проект Національної стратегії у сфері прав людини та подав його в установленому порядку на розгляд Президенту України.

До проекту Нацстратегії було включено окремий розділ "Подолання дискримінації", але в ньому немає згадок про подолання дискримінації за "сексуальною орієнтацією" чи "ґендерною ідентичністю". Заступник Міністра натякнув, що ці ознаки побічно перераховані у реченні: "...подолання дискримінації за будь-якими ознаками в усіх сферах суспільного та приватного життя".

Також представник Міністерства юстиції зауважив, що Національна стратегія - це не остаточний документ, яким будуть керуватися у владних кабінетах. На виконання Нацстратегії буде розроблено та затверджено ще План дій, "детальний і комплексний документ, який міститиме конкретні заходи, спрямовані на виконання завдань Стратегії".

"Проект Національної стратегії не вичерпує проблематику у сфері прав людини, а лише концентрується на системних проблемах, без яких неможливий сталий розвиток суспільства", - вважає Антон Янчук. 

Нагадаємо, що у листопаді минулого року українська Омбудсман Валерія Лутковська заявила, що антидискримінаційний закон є декларативним і таким, який важко застосувати на практиці. Уповноважена ВРУ з прав людини сказала, що не вважає необхідним виділяти права ЛҐБТ з загального переліку захисту прав «вразливих груп».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти