378

Став відомим текст звернення Григорія Немирі до Авакова і Кличка щодо "КиївПрайду"


Минулого тижня голова комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та мера Києва Віталія Кличка з проханням гарантувати безпеку при проведенні конференції активістів руху за права ЛҐБТ у Києві, яка запланована на 2-8 червня.

Став відомим текст звернення Григорія Немирі до Авакова і Кличка щодо "КиївПрайду"

В звернені Григорій Немиря закликає не забороняти Марш рівності через суд, як це було у 2013 році та в межах компетенції зазпечити право учасників на мирні зібрання та свободу вираження поглядів.

Він наголосив, що у рішеннях проти Польщі та Росії, Європейський суд з прав людини одноголосно постановив, що заборона проведення представниками ЛҐБТ-спільноти прайдів є порушення права на свободу зібрання та асоціацій.

Раніше спроби представників ЛҐБТ провести масові заходи у Києві наражалися на опір і протести представників правих організацій і рухів. У 2014 році Марш рівності був скасований, тому що столична міліція відмовилась забезпечити безпеку учасників, а Кличко назвав його "розважальним парадом".

Немиря зазначив, що звернення було направлене у відповідь на запит правозахисної міжнародної організації Amnesty International в Україні.

Нагадаємо, що ЛҐБТ-активіст Богдан Глоба працює помічником-консультантом народного депутата Немирі.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти